Yıldırım Cumhurbaşkanı Yardımcısı oluyor

Yıldırım Cumhurbaşkanı Yardımcısı oluyor
Binali Yıldırım'a kabinede önemli görev
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Birleşmiş Milletler zirvesi kapsamında ABD'ye gerçekleştirdiği ziyarette ilginç görüntüler kameralara yansıdı.
Erdoğan bugün, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurul Salonu'nda, BM 74'üncü Genel Kurulu Genel Görüşmelerine katılarak Genel Kurul'a hitap etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca zirve kapsamında genel kurula hitap eden ABD Başkanı Donald Trump'un konuşmasını da dinledi.
BM ZİRVESİNDE BİNALİ YILDIRIM DETAYI
Genel kurul görüşmelerinde Türk heyetinin oturma düzeni ise oldukça dikkat çekiciydi.
Kabinede herhangi bir görevi olmamasına karşın eski Başbakan Binali Yıldırım'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hemen yanında oturduğu gözlendi.
Cumhurbaşkanı'nın ABD ziyaretinde kendisine eşlik eden Binali Yıldırım hakkındaki önemli gelişmeleri ise iktidara en yakın gazetecilerden Mehmet Barlas açıkladı.
Sabah Gazetesi Başyazarı Mehmet Barlas, ABD dönüşünde Binali Yıldırım'ın Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacağını açıkladı.
Bu bilginin kesin olduğunu belirten Barlas, ayrıca, "Spekülasyon yapmıyorum, bilgi veriyorum" diyerek iddiasını kuvvetlendirdi.
Kabinede de önemli değişiklikler olacağını öne süren Barlas, NTV canlı yayınında şu ifadeleri kullandı;
"Cumhurbaşkanı konuşurken dinleyicilere baktım bizim Türkiye bölümünde Binali Yıldırım oturuyordu.
Binali Yıldırım Kanada'daydı Kanada'dan Birleşmiş Milletler'e gelmiş.
Türkiye'in iç politikasına ilişkin geleceğe yönelik bir bilgi vereyim size; Binali Yıldırım Cumhurbaşkanı Erdoğan döndükten sonra Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacak, bu kesin.
Bilgi olarak veriyorum bunu spekülasyon değil, spekülasyona dönük bir bilgi daha vereyim, hep bekleniyor Bakanlar Kurulu değişecek mi değişmeyecek mi? Binali Yıldırım Cumhurbaşkanı Yardımcısı olduktan, fiili başbakan olduktan sonra galiba bakanlıklar da ikiye bölünecek.
Özellikle iki tane bakanlığın olduğu tek bakanlık ikiye ayrılacak, mesela Hazine ve Maliye, mesela kültür ve bilmem ne... Ve yatırım bakanlıklarının hepsi Binali Yıldırım'a bağlanacak."
Haber Kaynağı: süper haber
PAYLAŞ
GÖNDER
Sağlık Bakanı Koca:Yeni vaka sayısı binin altında seyretmeye devam ediyor Kayseri Valisi Günaydın’dan Koronavirüs Tedbirleri Açıklaması BÜYÜKŞEHİR’DEN KİTAPSEVERLERE MÜJDE Kayseri'de zincirleme trafik kazası: 6 yaralı Develi'de 897 kişinin aylığı evlerinde teslim edildi Kayseri'de piknik ve mesire alanlarında hafta sonu yoğunluğu Düğünde 45 kişiye virüs bulaştıran 25 kişiye 85 bin lira para cezası Kazada kamyonet içerisinde sıkışan gencin imdadına sağlıkçı belediye başkanı yetişti Kısıtlama kaldırıldı, Kayseri'de sokaklar yine boş kaldı MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ESENTEPE MAHALLESİ’NDE EĞİTİME BİR KATKI DAHA Kronik rahatsızlığı olan 65 yaş üstü vatandaşlar Pazar günü sokağa çıkabilecek Kayseri'de Silahla yaralanan şahıs tedavi altına alındı Sağlık Bakanı Koca:Koronavirüste hayatını kaybeden sayısı 20'nin altına indi Erciyes yolu asfaltında aşınma katmanı çalışmalarına başlandı Kayseri'de öğrenci ve öğretmenlerin katkısıyla alınan 250 torba un dağıtıldı Kayseri'de 40 ev karantinaya alındı Kayseri''de uyuşturucu operasyonu:3 gözaltı Kayseri Valiliği Cuma Namazı Kılınacak Olan Camilerin Listesini Yayınladı ! Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Çelik: Sonbaharda küçük pikler olabilir Türkiye'de son 24 saatte 926 kişi daha COVID-19'u atlattı Kayseri'den Kazakistan ve KKTC'ye çilek fidesi ihracatı Bellona Kayseri basketbol takımı,Avcı ile devam edecek Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü Kayseri Tabip Odası'nı yalanladı Kayseri'de Otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti Kayseri'de boş arazide cenin bulundu
×