Reklamı Kapat

'VARYANTLARLA BİRLİKTE HASTANELERİMİZDE HASTA YOĞUNLUĞU ARTIYOR'

'VARYANTLARLA BİRLİKTE HASTANELERİMİZDE HASTA YOĞUNLUĞU ARTIYOR'
KAYSERİ Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İsmail Altıntop, koronavirüsün yeni varyantları ile birlikte hastanelerin yeniden dolduğunu belirterek Delta varyantındaki bulaşıcılık oranı, yoğun bakım servislerinde artışa neden oluyor.
KAYSERİ Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İsmail Altıntop, koronavirüsün yeni varyantları ile birlikte hastanelerin yeniden dolduğunu belirterek Delta varyantındaki bulaşıcılık oranı, yoğun bakım servislerinde artışa neden oluyor. Gündemde olan bir Delta Plus varyantı var. Tüm bu varyantlarla beraber hastanelerimizde hasta yoğunluğu artıyor dedi.
Kayseri Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İsmail Altıntop, salgındaki son durumu DHA'ya anlattı. Yoğun bakım servisindeki hastaları kontrol eden Altıntop Şu an 3'üncü basamak yoğun bakım servisindeyiz. Solunumu risk altında olan ve entübe edilen hastaları yoğun bakım servislerinde takip ediyoruz. Bugün aşı olmamış iki hastamızı gördük. Kendimde koronavirüsü atlattığım için söyleyebilirim ki, bu normal bir gribe benzemiyor. Hastalarımız bu hastalığı ciddi derecede solunum yetmezliği ile atlatıyor. Servislerimizde solunum sıkıntısı yaşayan hastalarımızı da yoğun bakımlara alarak buralarda takip ediyoruz diye konuştu.
'DELTA VARYANTI YÜZDE 90'LARIN ÜZERİNDE'
Delta varyantı ile ilgili uyarılarda bulunan Doç. Dr. Altıntop Son dönemde delta varyantı yüzde 90'ların üzerinde. Delta varyantındaki bulaşıcılık oranı, yoğun bakım servislerinde artışa neden oluyor. Gündemde olan bir delta plus varyantı var. Tüm bu varyantlarla beraber hastanelerimizde hasta yoğunluğu artmaktadır. Burada sadece aşı olmak yetmiyor. Maske, mesafe ve koruyucu tedbirlere uymamız gerekiyor. Aşılı olan birine de virüs bulaşabilir. Bunu unutmamamız lazım, bu açıdan önemli ifadelerini kullandı.
'AŞISIZ HASTA ORANIMIZ ÇOK FAZLA'
Aşılamanın önemine dikkati çeken Altıntop, şunları söyledi Hastalarımıza tek tek sorduğumuzda aşısız, aşısı yetersiz ya da aşı olmuş maske ve mesafe kuralına uymamış hasta gruplarımız var. Aşısız hasta oranımız çok fazla. Burada bizi üzen tedavi uyguladığımız genç hastalarımız var. Şu anda baktığımız hastalarımız toparlanmış durumdalar. Tabii bu hastalarımızdan ağır olanları da entübe servisinde takip ediyoruz. Bu aşılama ilk sağlık çalışanlarında başladı. Türkiye'de bu aşılamadan sonra ölümle sonuçlanmış bir sağlık çalışanı duymadım. Bu aşının en önemli etkisini gösteren kanıtlardan birisi. Tüm dünyada bu kadar yüksek dozlarda aşı yapılırken ve hastalık hızlarının azaldığını görürken bunu anlamak zor. Bu açıdan konunun uzmanlarına, güvenlik kaynaklarına dayanarak bunu düşünmelerini istiyoruz.
 
DHA
PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri’de Sınıflarının kapatılmasını istemeyen veliler toplandı Kayseri’de Düğünde oynayarak çekim yapan kameramana tazminat DOÇ. DR. AKSOY HASTANEMİZDE KORONAVİRÜSTEN YATAN GEBELERİMİZİN BİR DOZ AŞISI BİLE YOK Kayseri’de Bu kış çetin geçecek Kayseri'de FETÖ/PDY operasyonunda 7 şüpheli yakalandı İlk 1000 İhracatçı Listesinde 21 Kayseri Firması Yer Aldı Kayseri’de İşadamlarını Avukat 42 Milyon TL nasıl dolandırdı? Terör örgütü DEAŞ üyesi 4 kişi Kayseri'de gözaltına alındı Kayseri'de doğal gaz patlaması: 4 yaralı Avukat Orhan Kafatanoğlu'na hapis cezası Kayseri'de 2. kattan aşağı itilen kadın yaşam mücadelesini kaybetti TURKOVAC'ta işler yolunda; bin 100 gönüllüye uygulandı, yan etki görülmedi Kayseri’de İranlı uyuşturucu sanıklarına 12,5 yıl hapis Kayseri'de Tartıştığı eşini odaya kilitleyen kocaya 11 yıl hapis ve para cezası Kayseri'de Sigara istediği şahsı bıçaklayan sanığa 12 yıl 6 ay hapis cezası Kayseri’de Minibüsçü ilçe başkanına sopalı saldırı Kayseri'de 22 hırsızlık olayına karıştıkları belirlenen 2 kişi tutuklandı Kayseri'de Doğum sonrası koronavirüse yakalanan anne: Aşının önemini yatınca anladım Erciyes'in zirvesi beyaza büründü Kayseri'de Çiftçi Ömer Dede: "Bayrak sevgisini tarlaya nakşetmek istedim" Develi'de minibüs yoldan çıktı: 3 yaralı Kayseri İl Emniyet Müdürlüğünden uygulamalı trafik eğitimi Bilal Erdoğan, Kayseri’de Geleneksel Sporlar, Binicilik ve Okçuluk Tesisi’nin açılışına katıldı Uyuşturucu operasyonu! Tomarzalı Kıbrıs Gazisi Gülkan hayatını kaybetti
×