ÜNİVERSİTE YOL YARDIMININ ŞARTLARI BELLİ OLDU

ÜNİVERSİTE YOL YARDIMININ ŞARTLARI BELLİ OLDU
Bakan Yanık: Sosyal yardım alan ailelerin çocuklarını, lisans ve 25 yaş altı olanlara, ailelerinden uzak olan öğrencilerin gidiş-dönüş biletlerini biz karşılayacağız.

Üniversite öğrencilerine yılda 2 kez ulaşım desteği. Uygulama nasıl olacak?

''''Sosyal yardım alan ailelerin çocuklarını, lisans ve 25 yaş altı olanlara, ailelerinden uzak olan öğrencilerin gidiş-dönüş biletlerini biz karşılayacağız.

TEK YÖN İÇİN 500 LİRA

Tek yön 500 liraya kadar ödeme yapacağız. Yılda iki kez olacak. Her bir öğrenciye yaklaşık 2 bin lira ödemesi olacak. Ödemeler, vakıflarımız aracılığıyla öğrencilerimizin IBAN''larına yatırılacak. 

DOĞALGAZ DESTEK ÖDEMELERİ

Doğalgaz Tüketim Desteği''nde de tutar artırıldı. Destek miktarı ne kadar oldu, yararlanma koşulları değişti mi?

''''Bir ısı haritası oluşturduk. Bu haritaya göre 950-2 bin 500 lira arasında kademe kademe ödemesi yapıyoruz. Başvurular 5 Eylül''de başladı. Normal şartlarda ev sahibi olma gibi şartlar vardı. Bu kapsamı geniştettik, kiracılar da yararlanıyor. Kişinin, faturasını PTT''ye götürmesi yeterli. Sayısı belirledikten sonra ödemeler ekim-kasım gibi yapılacak'''' 

ANAOKULU DESTEK ÖDEMESİ

Çocuklar konusunda bir destek de anaokulu için yürürlükte. Anaokulu destek ödemeleri başladı mı ve yararlanma koşulları nedir?

''''İlk ödemeyi bu hafta yapacağız. Sadece vatandaşlarımızın çocuklarını okula kaydettirmeli yeterli. Biz çocuklarımız için ödemeleri, Milli Eğitim Bakanlığı''na yapacağız'''' 

PAYLAŞ
GÖNDER
×