Reklamı Kapat

Turkovac'ın Faz 3 aşamasında ilk dozu, aşının üretildiği ERÜ'de de uygulanıyor

Turkovac'ın Faz 3 aşamasında ilk dozu, aşının üretildiği ERÜ'de de uygulanıyor
TURKOVAC aşısının Faz-3 aşamasındaki ilk dozu, aşının üretildiği Erciyes Üniversitesi'nde (ERÜ) de gönüllülere uygulanmaya başlandı.
Sağlık Bakanlığı, ERÜ ve Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) iş birliğiyle geliştirilen Covid-19 aşısı TURKOVAC'ın Faz-3 aşamasında ilk dozu, Ankara Şehir Hastanesi, İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ile Kayseri Şehir Hastanesi'nden sonra ERÜ Tıp Fakültesi'nde de uygulanmaya başladı.
Aşı uygulama programına katılan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, şunları dile getirdi: "Erciyes Üniversitemiz tarafından geliştirdiğimiz, Sağlık Bakanlığı tarafından desteklenen Turkovac aşı çalışmamız devam etmektedir. Erciyes Üniversitesi Faz-1 ve Faz-2 klinik çalışmalarımızdan sonra Sağlık Bakanlığı'na devretmiştik. Şu anda Sağlık Bakanlığımızın koordinesinde olarak Faz-3 çalışmaları İstanbul ve Ankara'da devam etmektedir. Bu hafta itibari ile Şehir Hastanesi ve fakültemiz çalışmalara dahil edildi. Turkovac  aşısında Faz-3 çalışmalarımız devam ediyor. Faz-3 çalışmalarının yürütülmesinden dolayı gurur duyuyoruz. İnşallah bir an önce bu Faz-3 çalışmalarımız da tamamlanır. Turkovac aşımız yaygın hale geçer. Tüm gönüllerimizi e-nabız üzerinden başvurularını bekliyorum."İlk doz gönüllü ERÜ personeli Mustafa Altuntaş'a yapıldı. Altuntaş, şunları söyledi:
"Böyle bir aşı çalışması yaptığı için Erciyes Üniversitesi'ne teşekkür ederim. Dört gözle bu aşıyı bekliyordum. Bu çalışmaya gönüllü oldum. Herkesi de aşı olmaya tavsiye ediyorum. İnşallah vatanımıza, milletimize hayırlı olur."
 
DHA
PAYLAŞ
GÖNDER
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 6 KIRSAL BÖLGEYE YOL YAPIYOR TUNCELİ’DEN ACI HABER: Eren-7 OPERASYONUNDA JANDARMA UZMAN ÇAVUŞ ŞEHİT OLDU… PİYASALAR HAREKETLENDİ… Kayseri’den kiraladıkları minibüsle CHP yürüyüşüne saldırı planı davasında yeni gelişme Kapasitelerini dolduran galeriler ayda 5 araç satamıyor. BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, İNGİLİZ MÜSTEŞARI KONUK ETTİ Kayseri İl Jandarma Komutanlığı, 11 Hırsızlık Olayını Aydınlattı ARAÇ SAHİPLERİNE KÖTÜ HABER… BU GECE POMPAYA YANSIYACAK Kayseri’de feci ölüm! ATV'nin altında kaldı KAYSERİDE POLİS UYUŞTURUCU TACİRİNE OPERASYON YAPTI BÖLGEYE EKİPLER SEVK EDİLDİ —— SARIOĞLAN ESKİ BELEDİYE BAŞKANI TARTIŞTIĞI KİŞİYİ VURDU KAYSERİ OSB’DE GEÇİCİ YÖNETİM GÖREVİ TESLİM ALDI ORUÇREİS KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ UZLAŞMA GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI KAYSERİSPOR - ALANYASPOR’DAN TARİHİ FARK YEDİ! 6 - 3 Talep MHP’den Geldi Çıkma İhtimali Çok Yüksek! KAYSERİ’DE ANNE VE BABASI ÖLDÜRÜLEN GENÇTEN ŞOK İFADELER! 2 Kişinin Ölümüne Sebep Olan Sanığın Cezası Belli Oldu. KAYSERİ’DE SEYYAR SATICI BIÇAKLA EYLEM YAPTI MOTORİNE BİR HAFTA İÇERİSİNDE İKİNCİ KEZ ZAM GELDİ POMPAYA YANSIYACAK KAYSERİ OSB’NİN YENİ BAŞKANI VE YÖNETİMİ BELLİ OLDU KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 30 BÜYÜKŞEHİR’İ GEÇEREK BİRİNCİ OLDU BAKAN GÜL: CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KAYSERİ’YE ÖZEL İLGİSİ VAR KAYSERİDE KONTROLÜNÜ KAYBEDEN OTOMOBİL TRAMVAY YOLUNA UÇTU
×