Reklamı Kapat

TÜRKİYE’DE AĞAÇ DİKİMİNDE BİR İLK

TÜRKİYE’DE AĞAÇ DİKİMİNDE BİR İLK
15-20 yaşında ağaçları ilçeye dikerek ağaçlandırmada 15 yıl öne geçen Melikgazi Belediyesi, 35 ila 65 yaşındaki çınarları toprakla buluşturmaya devam ediyor.
Eşref Bitlis Bulvarı üzerinde yapılan ağaç dikim çalışmasına katılan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “35 ila 65 yaş arasında 100 çınar ağacını Eşref Bitlis Bulvarı üzerinde bulunan boş ve çıplak araziye diktik. Belediyeler olarak her zaman fidanlar dikiyoruz ama büyümesi uzun yıllar aldığı için biz, vatandaşlarımız zamandan kazansın diye böyle büyük ağaçlar dikiyoruz. Eni ve boyu 3 metre olan çukurlar kazarak dikimini yaptık.1,200 tane ıhlamur, çınar ve akçaağacı Melikgazi'mizin birçok yerine diktik. İnşallah ilkbahar ile birlikte bu ağaçlarımız yeşillenecek.” dedi.
En büyüğü 70 yaşında devasa ağaçlar toprakla buluştu…
Doğal ortamında büyüyen devasa çınarları toprakla buluşturmaya devam edeceklerini söyleyen Başkan Dr. Palancıoğlu,  “Ağaçlarımız uykusundayken Bursa’dan geldi. Kış şartlarında uyku halindeyken dikiyoruz ki daha çabuk tutsunlar. Türkiye’de ilk defa 50 yıllık ağaçları diken belediye olduk. Ağaç dikmek ve doğaya katkıda bulunmak isteyen tüm vatandaşlarımızı bekleriz. Daha yeşil daha güzel bir Melikgazi için uğraşıyoruz. Melikgazi’mizi birlikte yeşillendirelim, doğaya birlikte sahip çıkalım.” diye belirtti.
PAYLAŞ
GÖNDER
Kasaplardan kurban etini poşete koymayın uyarısı Uyku felci nedir, neden olur, nasıl tedavi edilir? AK Partili Karayel: “Deprem bölgesinde salgın hastalık durumu yok” KADAVRADAN ALINAN BÖBREKLE HAYATA TUTUNDU MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NDEN SAĞLIKTA REFERANS HİZMETLER TAMER: “ RANDEVU SIKIŞIKLIĞI KEYFE KEDER DEĞİL” KAYSERİ’DE 20 YILLIK AZMİN ZAFERİ DOKTOR BAŞKANDAN ALZHEİMER HASTALARINA “ÖZEL PROJE” TÜRKİYE’DE GÖRÜLEN MAYMUN ÇİÇEĞİ HASTALIĞI NASIL BULAŞIYOR? BAKAN KOCA: TÜRKİYE’DE MAYMUN ÇİÇEĞİ HASTALIĞI TESPİT EDİLDİ! KAYSERİ DEVLET HASTANESİ SINIF ATLADI! 14 YAŞINDAKİ GENCİN ORGANLARI 12 KİŞİYE UMUT OLACAK KAYSERİDE BABASININ HASTANEYE GÖTÜRDÜĞÜ ENGELLİ ŞAHIS OTOMOBİLDE HAYATINI KAYBETTİ! HES KODU KALKTI! KAYSERİ ALARM VERİYOR! İLK 10’NA GİRDİ BİLİM KURULU ŞAŞTI KALDI! 80’NCİ KEZ POZİTİF ÇIKTI! ERÜ HAYVAN HASTANESİ 2021’DE 20 BİN 500 HASTA KABUL ETTİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KORONAYA YAKALANDI! HASTA YAKINLARI ŞOK GEÇİRDİ! DOKTORLAR GÖZLERİNE İNANAMADI… KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİNDE AMELİYAT OLAN HASTA ŞOK ETTİ! KAYSERİ’DE ASAYİŞTEN SİYASETE, SPORDAN KÜLTÜRE NELER YAŞANDI? VATANDAŞ YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR BAŞHEKİM YARD. UZ. DR.ÖNDER KURK: 2021'DE 1 MİLYON 785 BİN 59 KİŞİYE SAĞLIK HİZMETİ VERİLDİ… PANDEMİ ÖDÜLLERİNDE YILIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BELLİ OLDU KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİNDEN ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARI İÇİN YENİ PROJE
×