TOKİ’NİN KAYSERİ’DEKİ ARSA YERLERİ BELLİ OLDU

TOKİ’NİN KAYSERİ’DEKİ ARSA YERLERİ BELLİ OLDU
TOKİ Kayseri arsaları nerede, Kayseri’de kaç arsa ve kaç iş yeri satışa çıktı, TOKİ Kayseri’de arsa ve iş yeri satışa çıkan ilçeler hangileri, başvuru şartları neler, ödemeler nasıl yapılacak?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, TOKİ eliyle Türkiye tarihinin en büyük sosyal konut projesini hayata geçirdi. 14 Eylül’de başlayan konut başvuruları devam ederken, 10 Ekim 2022 itibariyle de arsa ve iş yeri için başvurular başladı. 

TOKİ KAYSERİ ARSALARI NEREDE? KAÇ ARSA SATIŞA ÇIKTI?

TOKİ’nin İlk Evim Arsa kampanyası kapsamında Kayseri’de satışa sunulan arsa sayısı 25 bin. Kayseri’de, elektrik, su, doğal gaz alt yapıları ve planları tamamlanmış, inşaata hazır konut arsasının satılacağı ilçeler listesi şöyle: 

Kayseri merkez ilçesi ile Akkışla, Bünyan, Develi, Felahiye, İncesu, Özvatan, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Tomarza, Yahyalı, Yeşilhisar.

kayseri.png

TOKİ’NİN KAYSERİ İŞ YERLERİ NEREDE?

Başvuruların başlamasıyla birlikte TOKİ’nin hangi ildeki ilçede iş yeri yapacağı da belli oldu. Buna göre; Kayseri’de yapılacak TOKİ iş yerinin bulunacağı ilçe Melikgazi.

TOKİ ARSA VE İŞ YERİ BAŞVURUSU NE ZAMAN?

Satışa sunulan altyapılı 1 milyon arsa ile 10 bin iş yeri için başvurular, 7 Kasım''''a kadar yapılabilecek. Arsalar için e-Devlet ve Ziraat Bankası şubelerinden, iş yerleri için ise e-Devlet üzerinden veya il merkezlerinde Halk Bankası, ilçelerde Ziraat Bankası şubelerinden başvurulabilecek. 

TOKİ ARSA ÖDEMELERİ NASIL OLACAK?

Müstakil parseller, 192 bin 500 liradan başlayan toplam fiyat ve bin 604 liradan başlayan taksitlerin 10 yıl vadeyle faizsiz şekilde ödeneceği bir modelle vatandaşlara dağıtılacak. Hisseli parsellerin ödemesi ise, 112 bin 500 liradan başlayan toplam fiyat ve 937 liradan başlayan taksitlerle yine 10 yıl vadeyle ve faizsiz bir şekilde yapılabilecek.

PAYLAŞ
GÖNDER
×