TOKİ ARSA SATIŞININ OLDUĞU İLLER

TOKİ ARSA SATIŞININ OLDUĞU İLLER
Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde 5 milyonu aşan başvurular 31 Ekim'e kadar devam edecek. 1 milyon arsa ve 10 bin işyeri içinse başvurular bugün başlıyor. Süre 7 Kasım'da sona erecek. TOKİ arsa hangi illerde? TOKİ arsa nerelerde yapılacak? Merak ediliyor.

TOKİ arsa hangi illerde? Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde 5 milyonu aşan başvurular 31 Ekim''e kadar devam edecek. 1 milyon arsa ve 10 bin işyeri içinse başvurular bugün başlıyor. Süre 7 Kasım''da sona erecek. TOKİ arsa hangi illerde? TOKİ arsa nerelerde yapılacak? Merak ediliyor. İşte detaylar...

 

Sosyal Konut Projesi kapsamında TOKİ arsaları; Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van ve Zonguldak illerinde yer alacak.

TOKİ ARSA BAŞVURUSU

ARSALAR 10 YIL VADEYLE SUNULACAK

ARSA BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  • 18 yaşını doldurmuş TC vatandaşı olmak.
  • O belediye sınırları içerisinde ikâmet etmek.
  • Tahsis edilecek arsalar, büyükşehir merkez ilçelerden herhangi birisinde ise merkez ilçelerden herhangi birisi sınırı içinde ikâmet etmek. Diğer belediyelerde ise arsa tahsisi öngörülen belediye sınırları içerisinde ikâmet etmek.
  • Arsa tahsis edilecek kimselerin, kendisinin, eşinin veya ergin olmayan çocuğunun herhangi bir belediye sınırı içinde ev yapmaya müsait arsaya veya herhangi bir yerde bir ev veya apartmanın ayrı bir dairesine karşılık olan arsa payına sahip olmaması.
  • Gecekondu Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği hükümleri uyarınca yapılmış olan uygulamalardan daha önce faydalanmamış olmak.
  • Başvuru bedeli olarak 500 TL yatırılması.
PAYLAŞ
GÖNDER
×