Reklamı Kapat

Temel Karamollaoğlu'nun iddiaları yalan çıktı

Temel Karamollaoğlu'nun iddiaları yalan çıktı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun, pasaport yenileme talebinin terörle iltisaklı olduğu gerekçesiyle geri çevrildiği yönündeki açıklamasına İnternethaber'i ziyaretinde yanıt verdi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İnternethaber'i ziyaret etti, Hadi Özışık'ın gündeme ilişkin sorularına cevap verdi. 
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun, pasaport yenileme talebinin geri çevrildiği yönündeki sözlerine açıklık getiren Soylu, şunları söyledi:
"Bizim öyle bir işlemimiz yok"
"Bir seçim stratejisi. 1 yıl önceki olay. müracat ediyorsunuz randevu alıyorsunuz, 3-4 gün içinde evinize geliyor. Bizim öyle bir işlemimiz yok öyle bir değerlendirmemiz yok. Benim her söylediğimden bir maraza çıkartıyor. 6'sında müracat emiş. 12'sinde almış. Sivas olaylarından kalma bir işlemse bilemiyorum. Bu da pasaport almasına engel bir durum değil, zaten pasaportunu da almış."
Nüfus Müdürlüğü: 12 Temmuz 2018'de pasaport kendisine teslim edildi
Öte yandan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Karamollaoğlu'na pasaport verilmediği iddialarına ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, "Genel Müdürlüğümüz sistemlerinde Sayın Karamollaoğlu'na ilişkin herhangi şerh ve kayıt söz konusu olmayıp, kişinin 6 Temmuz 2018 tarihinde başvurusu üzerine adına 13 Temmuz 2018-10 Temmuz 2023 tarihine kadar geçerli diplomatik pasaport düzenlendiği, 12 Temmuz 2018 tarihinde kendisine teslim edildiği ve pasaportunun aktif olduğu tespit edilmiştir." ifadesine yer verildi.
Karamollaoğlu'nun iddiası neydi?
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 24 Haziran 2018 seçimlerinden sonra gittiği nüsuf müdürlüğünde, terörle iltisaklı olduğu gerekçesiyle pasaport yenileme talebinin geri çevrildiğini söylemişti.  Temel Karamollaoğlu şöyle konuşmuştu:
"Nüfus müdürü 'Size pasaport veremeyiz, isminizin karşısında terörle iltisaklı diye bir ifade var' dedi. Şok oldum. Nüfus müdürünün söylediği 'Biz bu konuları soramıyoruz, bu tarzdaki şerhleri de biz düşmüyoruz, ancak böyle bir şey olduğu zaman size pasaport verme imkanına sahip değiliz.' Adam çok üzüldü.
Bu nereden kaynaklanıyor diye birkaç yere sorunca 15 gün içinde bu şerhi kaldırdılar, ben de pasaportumu aldım. Benim gibi aynı durumda olan 170 bin kişi var. Bu iş nereye geldiğimizin de işareti. Bunu İçişleri Bakanlığı koyuyor, bu şaka değil ki. Bunu koymakta tereddüt etmiyor. Allah sonumuzu hayretsin."
PAYLAŞ
GÖNDER
Sağlık Bakanı Koca: 5 Temmuz Koronavirüs Vaka Sonuçlarını Açıkladı Erdoğan: Hakkımızı mücadele ederek söke söke alacağız Okullarda alınacak corona virüs önlemlerine ilişkin açıklama yayınladı Sağlık Bakanı Koca: 4 Temmuz Koronavirüs Vaka Sonuçlarını Açıkladı Mahkeme, "Polis kesemez" diyerek sokağa çıkma cezasını iptal etti Fahrettin Koca, tedavi gören hastaları ziyaret etti Kayseri Valiliği Lunapark ve Tematik Parklarda Uygulanacak Tedbirleri Açıkladı Kılıçdaroğlu:Ayasofya'nın cami olmasına karşı çıkmayacağım, Acaba Bay Kemal neyin peşinde! Sakarya'daki patlamaya ilişkin 3 kişi hakkında gözaltı kararı Bilim Kurul Üyeleri: Belirtiler değişti, düğünlere gitmeyin! Bilim Kurul Üyeleri: Belirtiler değişti, düğünlere gitmeyin Tiryakilere kötü kötü haber! Sigara ve alkole ÖTV zammı geldi Metropoll Araştırma Şirketi,erken seçim anketinin sonuçlarını yayınladı! Oy oranları dikkat çekti Cumhurbaşkanı Erdoğan:Salgın döneminde iki sektörün önemi ortaya çıktı Bakanlar patlamada yaralanan vatandaşları hastanede ziyaret etti Kayseri'de FETÖ sanığına 14 yıl 3 ay hapis cezası MEB'den genelge: Okulların açılış tarihi belli oldu Sağlık Bakanı Koca: 2 Temmuz Koronavirüs Vaka Sonuçlarını Açıkladı Sağlık Bakanlığı, koronavirüs vakalarının bölgelere göre dağılımını paylaştı BÜYÜKŞEHİR’DEN “TAKSİCİ ESNAFI VE SİMİTÇİ” AÇIKLAMASI Başkan Büyükklılıç CHP'li Arık'a Cevap Verdi Albayrak ailesine hakaret eden FETÖ'nün firari sanığı çıktı Danıştay Ayasofya kararını verdi Detaylar belli oldu: Sosyal medya düzenlemesinde neler var? Kayseri Valiliği Yeni Tedbirleri Açıkladı.
×