RUSYA'DAN YPG AÇIKLAMASI

RUSYA'DAN YPG AÇIKLAMASI
Rusya'dan 150 saat dolarken kritik açıklama geldi. Rusya Savunma Bakanı, " YPG'nin Suriye'nin Kuzeydoğusu'ndan çekilmesi planlanandan daha erken tamamlandı" dedi
Rusya Federasyonu ile varılan güvenli bölge mutabakatında geri sayım sürerken Rusya'dan terör örgütü YPG'nin çekilmesiyle ilgili açıklama geldi. Rusya yaptığı açıklamada "Çekilme tamamlandı" dedi. Söz konusu 150 saat bugün saat 18.00'de sona eridi.
Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Soçi'de yapılan Türk-Rus mutabakatı uyarınca Suriye'nin kuzeydoğusundaki terör örgütü YPG'nin güvenli bölge dışına çıkarma çalışmalarının planlanandan önce tamamlandığını belirtti. Rusya ile yapılan mutabakat gereği süre bugün saat 18:00'da doldu.
Ermenistan Savunma Bakanı David Tonoyan'la Erivan'da yaptığı görüşme sırasında açıklamalarda bulunan Şoygu, "Güvenlik koridoru oluşturulacak bölgeden silahlı güçlerin çıkarılması, planlanandan önce tamamlandı. Bu bölgeye Suriye sınır muhafızları ile Rus askeri polisi girdi" dedi.
Türkiye ve Rusya, YPG'ye bağlı birliklerin operasyon bölgesinden çekilmesi için anlaşmaya varmıştı. Soçi'deki mutabakata göre Türkiye çekilme için 150 saat süre vermişti.
Söz konusu 150 saat bugün saat 18.00'de sona eriyordu.
ÇAVUŞOĞLU: ÇEKİLME HENÜZ TAMAMLANMADI
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise bu açıklamadan önce "Çekilenler de var. Rejim ve Rusya bunu teyit ediyor. Henüz tamamını çekildiğini söylemek mümkün değil. Askerlerimiz arasında temas var. Rusya'dan askeri heyet geliyor." demişti.
AKAR: TERÖRİSTLERİN BÖLGEDE KALDIĞI GÖZÜKÜYOR
Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, basın mensuplarıyla görüştü. Sohbet sırasında gündeme ilişkin soruları da cevaplayan Bakan Akar, terör örgütü PKK/YPG'nin harekat bölgesinden çekilmediğini söyledi. Akar ayrıca, ABD askeri ataşesini Genelkurmay'a davet edip bu durumu sorduklarını ve izahat istediklerini söyledi.
PAYLAŞ
GÖNDER
Kudüs, Ramazan ayında Türkiye'den giden yardımlarla nefes aldı Suudi Arabistan'da kırbaç cezası kaldırıldı (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy,"Düşmanın kim olduğunu bilmiyoruz. Sanki bir 3. dünya savaşı gibi" dedi. Tıbbi Yardım paketleri Kayseri’den havalandı Akparti’den 'ABD'den YPG'ye sağlık yardımı' iddiasıyla ilgili açıklama Güney Afrika'ya tıbbi malzeme yardımıTSK'ye ait uçakla Kayseri Erkilet Hava alanı'ndan hareket etti Suudi Arabistan’dan yargı reformu 18 yaş altındakiler için idam cezasını kaldırdı Dünya Bankası Türkiye’nin Salgın Kredisini Onayladı WhatsApp'ta hızla yayılan bir mesaj; iPhone, iPad, Apple Watch ve hatta Mac'leri tehdit ediyor. Almanya'dan Kayseri’ye gelen 232 kişi karantinaya alınacak İtalya’da Belediye Başkanı koronavirüse karşı Kur'an-ı Kerim okuttu Koronavirüsle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar Koronadan Yurt dışında ölen Türk sayısı belli oldu UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne Eklenen Kayseri’den Koromaz Vadisi İlgi Görmeye Başladı Memduh Başkan’dan Kayseri’ye Müjde! Doların Ateşi Yükseldi ! Hong Konglu bilim adamları : Kovid-19’un Temmuz'a kadar kontrol altına alınması imkansız Türkiye'de 'WhatsApp yazışmalarının denetleneceği' iddia ediliyor Dünyanı En Zengin İşadamından İlginç İddia 20 Yılda Bir Salgınla Karşılacağız Dolar Ve Altın Rekora Koşuyor! Kovid-19 Türkiye’de Ne Zaman Zirveye Çıkar? Bilim Kurulu Üyesi Azap Açıkladı Korona Tedavisinde Dünya’da İlk Türkiye’de Uygulanacak. Dünya Sağlık Örgütünden Ezber Bozan Maske Uyarısı ! Rusya duyurdu: Korona Virüsü tedavi edecek ilaç geliştirildi Sahte İçkiden 194 Kişi Hayatını Kaybetti
×