Reklamı Kapat

RHG ENERTÜRK VE İSTİKBAL BİR İLKE İMZA ATTI

RHG ENERTÜRK VE İSTİKBAL BİR İLKE İMZA ATTI
RHG ENERTÜRK ENERJİ’NİN İSTİKBAL MOBİLYA BAYİLERİNDE KONUMLANDIRACAĞI ELEKTRİKLİ ARAÇ ŞARJ İSTASYONLARIYLA MOBİLYA MAĞAZALARI ELEKTRİKLİ ARAÇ ŞARJ NOKTASI OLACAK.

Türkiye''nin önde gelen yenilenebilir enerji çözüm sağlayıcılarından biri olan RHG Enertürk ve Türkiye’nin mobilya lideri İstikbal Mobilya, gerçekleştirdikleri iş birliği ile mobilya mağazaları ve elektrikli araç şarj istasyonlarını bir araya getiriyor. İki marka arasında geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen imza töreninde, RHG Enertürk Enerji Genel Müdürü Alpay BEYLA ve İstikbal Mobilya Genel Müdürü Mehmet Ali YÖRÜK bir araya gelerek, elektrikli araç şarj istasyonu kurulumu için iş birliği sözleşmesine imza attılar.
Elektrikli araç kullanıcılarına yüzde yüz temiz enerji ile şarj etme imkânı sunmak için 2022 yılı itibariyle yatırımlarını ve stratejik hamlelerini sürdürdüğü elektrikli araç şarj istasyonları için Türkiye’nin mobilya devi İstikbal ile iş birliğine giden yenilenebilir enerjinin yenilikçi yüzü RHG Enertürk, sürdürülebilirlik vizyonuyla genişletmeye devam ettiği elektrikli araç şarj istasyonu ağını, İstikbal’in geniş bayi ağıyla çok daha fazla elektrikli araç kullanıcısıyla buluşturmuş olacak.
Yapılan iş birliğiyle; şu anda Türkiye’nin 14 farklı ilinde kurulu bulunan şarj ağını 2024 yılında 81 ile yaymayı hedefleyen RHG Enertürk Enerji, 300’ün üzerindeki elektrikli araç şarj istasyonu kurulumunda İstikbal mobilya bayilerine öncelik vererek 2024 yılının sonunda bir çok şehirde, İstikbal müşterilerinin ve elektrikli araç kullanıcılarının taleplerini karşılayacak.
SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE EKONOMİK KALKINMA İÇİN ÖRNEK BİR ADIM
İşbirliği kapsamında kurulan elektrikli araç şarj istasyonları ile ulaşımın ülkemizin yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilen temiz enerjiyle sağlanması, fosil yakıtlara bağımlılığın azalmasına, böylece enerjide arz güvenliği sağlanarak dışa bağımlılığın azaltılmasına da katkıda bulunacak.
Bu stratejik iş birliği, RHG Enertürk''ün tecrübesi ile İstikbal Mobilya''nın Türkiye’nin her şehrine uzanan geniş bayi ağı arasında bir köprü oluşturacak: İstikbal Mobilya bayileri sadece mobilya müşterilerine kaliteli, modern ve konforlu mobilya ürünleri sunmakla kalmayacak, aynı zamanda çevre dostu ve sürdürülebilir bir yaklaşımla elektrikli araç kullanıcılarına da şarj imkânı sağlayacak.
“YATIRIMLARIMIZI SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEKTEN YANA GERÇEKLEŞTİRİYORUZ.”
RHG Enertürk Enerji Genel Müdürü Alpay BEYLA, “RHG Enertürk olarak tüm faaliyetlerimizin merkezine sürdürülebilirliği koyuyoruz. Elektrikli araçların kullanımı ulaşımdan kaynaklanan karbon salımının azaltılmasında yarattığı etki ile iklim kriziyle mücadelemize büyük fayda sağlıyor. Ülkemizin yenilenebilir enerji kaynaklarından elde ettiğimiz temiz enerjiyi elektrikli araç şarj istasyonlarımız ile müşterilerimize rahat, hızlı ve güvenilir elektrikli araç şarj hizmeti sunarak ulaştırıyoruz, İstikbal gibi Türkiye’de herkes tarafından bilenen, köklü ve büyük bir markayla iş birliği yapıyor olmanın mutluluğunu paylaşıyoruz.” şeklinde açıklamada bulundu.
İstikbal Mobilya Genel Müdürü Mehmet Ali YÖRÜK, “Türkiye’nin lider mobilya markası olmanın getirdiği sorumluluğun farkındayız. İstikbal olarak trendleri yaratma ve yakalama konusundaki önderliğimizi şimdi sürdürülebilirlik konusunda da koruyoruz. Yenilenebilir enerjinin kullanımı ve elektrikli araç şarj istasyonlarının yaygınlaştırılması konusunda da sektörümüzde öncü olacağımıza inanıyorum. Elektrikli araç kullanan müşterilerimiz mağazalarımızı gezerken araçlarını da şarj edebilecekler. Gerçekleştirdiğimiz iş birliğinin mobilya bayilerimiz ve müşterilerimiz için hayırlı ve olmasını diliyoruz.’ dedi.
Şehir içi noktalar ve otoyollar üzerindeki ağını hızla genişletmeye devam eden RHG Enertürk, gerçekleştirdiği stratejik yatırımlar ile Türkiye’de elektrikli araç şarj istasyonları konusunda tercih edilen ilk marka haline gelmeyi amaçlıyor.

PAYLAŞ
GÖNDER
×