Reklamı Kapat

Restorasyon yapılarak yenilenen Etnografya Müzesi açıldı

Restorasyon yapılarak yenilenen Etnografya Müzesi açıldı
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, tarihi Güpgüpoğlu Konağı’ndaki Etnografya Müzesi’nin yeniden açılışı nedeniyle düzenlenen törene katıldı. Kayseri’yi kültür ve turizm merkezi yapmak için çalıştıklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç, bu doğrultuda yeni müzelerin açılması için çalıştıklarını kaydetti.
Tarihi Güpgüpoğlu Konağı’nda restorasyon çalışmaları sonrası yenilenen Etnografya Müzesi’nin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra, Vali Şehmus Günaydın, Önceki Dönem Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, ilçe belediye başkanları, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.
Açılışta yaptığı konuşmada Kayseri’yi kültür ve turizm şehri yapmak ve müzelerin sayısını artırmak için yaptıkları çalışmalardan bahseden Başkan Memduh Büyükkılıç, “Gerek sağlık turizmi, gerek gastronomi, gerekse kültür alanında çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. 6 bin yıllık ticari geçmişiyle Kayseri’miz için önemli bir merkez olan Kültepe’de de Erciyes Anadolu Holding’in katkıları ve Turkuvaz Medya’nın destekleriyle bir çalışma yapacağız. Kazının da 12 aya çıkartılması için gayretlerimizi sürdürmekteyiz” dedi.
Büyükşehir Belediyesi’nin de desteklediği kazılarla çıkarılan fosillere de değinen Başkan Memduh Büyükkılıç, fosillerin tüm dünya tarafından ilgiyle takip edildiğini belirtti. Turizmin geliştirilmesi için önemli çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “Ali Dağı’nda yamaç paraşütü, Zamantı’da rafting imkanları, Kapuzbaşı Şelaleleri,  Hörmetçi Çiftliği’ndeki yılkı atlarımız, Sultansazlığı, balon turizmle Kayseri’yi buluşturmamız önemli ve anlamlı çalışmalarımız. Bu çalışmaların yanı sıra Kayseri’yi müzeler şehri haline getirmek için projeler hazırlıyoruz. Tablet Müzesi, Basın Müzesi, Kent Müzesi, Kukla Müzesi, Mimar Sinan Müzesi gibi çalışmalarımıza hız verdiğimizi buradan duyurmak istiyorum” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, açılışı yapılan Etnografya Müzesi’nin de Kayseri’nin kültür ve turizmine katkı vereceğini belirterek hayırlı olması dileklerinde bulundu.
PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri'de evdeki öğrencilere öğretmenleri ders kitaplarını götürdü Milli Eğitim Müdürü Ekinci:"Okullar, sokaklardan daha güvenlidir" BÜYÜKŞEHİR'DEN KÜLTÜR HAYATINA İKİ YENİ ARMAĞAN Başkan Dr. Palancıoğlu; “Melikgazi'de Okullar hijyenik olarak Eğitime Hazır” Kayseri'de Okul müdürü Covid hastalarına şifa dağıtıyor MEB: Haftada bir gün okula gidilecek. Gitmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması EĞİTİM SEN KAYSERİ'DE `COVID-19 TANISI KONULAN OKULLARIN` LİSTESİNİ PAYLAŞTI! 7/24 KÜTÜPHANE ADIM ADIM SONA YAKLAŞIYOR Kayseri'de KPSS sınavı korona virüs tedbirleri ile başladı Kayseri'de koronavirüs tedbirleri kapsamında bursluluk sınavı yapıldı 8. Kayseri Altın Çınar Film Festivali başvuruları başladı Eğitime Hayırseverlerimizin Katkısı Devam Ediyor Yüz yüze eğitime sayılı günler kala 34 okulda vaka tespit edildi! İşte o okullar 2020 YKS yerleştirme sonuçları açıklandı Kayseri'de 8 yaşındaki kitap kurdu çocuk, 3 ayda 78 kitap okudu Kayseri'de Özel kursa gitmedi, ailesinin işlettiği lokantada çalıştı, LGS'de Türkiye 1'incisi oldu Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Yol haritamız hazır Kayseri'de okulların açılmasına yönelik çalışmalar sürüyor Okullar 31 Ağustos'ta açılacak mı?İşte eğitimciler ve sağlıkçıların üzerinde durduğu 5 farklı model Türkiye'de ne kadar üniversite öğrencisi var? Kayseri'de okullarda alınacak Kovid-19 tedbirleri görüşüldü KAYMEK TELAFİ EĞİTİMLERİNE BAŞLADI Kayseri'de Fen Lisesi öğrencilerinden uluslararası başarı LGS'de Kayseri'den 6 birinci
×