Reklamı Kapat

Özhaseki: Şehit Özdemir'in depremzede ailesine evi bu ay teslim edilecek

Özhaseki: Şehit Özdemir'in depremzede ailesine evi bu ay teslim edilecek
Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan Kahramanmaraşlı Piyade Er Müslüm Özdemir'in depremzede ailesi için yapılan ev bu ay içerisinde teslim edilecek.

Çevre, Şehircilik ve İklim DeğişikliğiBakanı Mehmet Özhaseki, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 12 Ocak''ta Irak''ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen askerlerden Sözleşmeli Piyade Er Müslüm Özdemir''in Kahramanmaraş''ta yaşayan depremzede ailesi için söz verdiği evin son durumunu gösteren bir video paylaştı.

Özhaseki paylaşımında, "Kahramanmaraşlı şehidimiz Müslüm evladımızın ailesine verdiğimiz sözü tutuyoruz. Şehidimizin ailesi bizden, evlerini yaşadıkları köyde yapmamızı istedi. Biz de onların istekleri doğrultusunda, yaşadıkları köyde evlerini yapmaya başladık. Evimizi şubat ayında teslim edeceğiz. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Bakan Özhaseki, Sözleşmeli Piyade Er Müslüm Özdemir''in Kahramanmaraş''ta yaşayan depremzede ailesine, rezerv alandaki hazır konutlardan ya da ailenin yaşadığı köyde 1 ay içinde yapacakları evi teslim edeceklerinin sözünü vermişti. 

“MÜSLÜM EVLADIMIZIN AİLESİNE VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTUYORUZ”

6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen il ve ilçelerde afet konutları ve köy evlerinin yapımı hızla devam ederken Bakan Özhaseki, Şehit Müslüm Özdemir’in ailesine verdiği sözü de tuttu. Bakan Mehmet Özhaseki, resmî sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, Özdemir ailesinin evinin tamamlanmak üzere olduğunu belirtti.

 

Şehit ailesine verilen sözde sona doğru Bakan Özhaseki: Şubat ayında teslim edeceğiz

 

Şehidin ailesi için yapılan evin sondurumunu gösteren bir video da paylaşan Bakan Özhaseki; “Kahramanmaraşlı şehidimiz Müslüm evladımızın ailesine verdiğimiz sözü tutuyoruz. Şehidimizin ailesi bizden, evlerini yaşadıkları köyde yapmamızı istedi. Biz de onların istekleri doğrultusunda, yaşadıkları köyde evlerini yapmaya başladık. Evimizi Şubat ayında teslim edeceğiz. Hayırlı olsun.” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
×