ÖZHASEKİ BU SEFER KESİN TARİH VERDİ…

ÖZHASEKİ  BU SEFER KESİN TARİH VERDİ…
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletekili Mehmet Özhaseki, düzenlediği basın toplantısında Yerköy-Kayseri arası Yüksek Hızlı Tren hattının yapım ihalesinin tamamlandığını açıkladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletekili Mehmet Özhaseki, düzenlediği basın toplantısında 2021 yılı yatırımlarını değerlendirdi.

Özhaseki, Yerköy-Kayseri arası Yüksek Hızlı Tren hattının yapım ihalesinin tamamlandığını söyledi.

Konuyla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 16 Aralık’ta Kayseri’de yaptığı açıklamada Yerköy-Kayseri arası hızlı tren projesinin ihale işlemlerinin başladığını, 4 yılda tamamlanmasının hedeflendiğini ve 1 yılda 11 milyon yolcu ve 650 bin ton yük taşıma imkânı olacağını belirtmişti.

Özhaseki, Yerköy-Kayseri Yüksek Hızlı Tren hattı ihalesini alan firmanın bir iki günden kamuoyuna açıklanacağını maliyetinin ise 1.1 milyar dolar olacağını açıkladı.

Özhaseki, şunları söyledi: “Yerköy’e kadar 142 kilometrelik hattın ihalesi yapıldı, hiçbir tarafta ihale yapılmazken talimat veren Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun.

1.1 milyar dolara malolacak projenin kredisi bulundu, ihalesi yapıldı, tamamlandı, alan firma yakın zamanda açıklanacaktır."

 

PAYLAŞ
GÖNDER
×