Reklamı Kapat

OKULLARIN TATİL SÜRESİ UZATILDI

OKULLARIN TATİL SÜRESİ UZATILDI
Kayseri Valiliği okulların tatil süresini uzattı. Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

Kar yağışının devam ettiği ve yağışların salı günü de devam edeceği değerlendirilmektedir. Ayrıca merkez üssü Kahramanmaraş olan ve bugün sabah erken saatlerde ve gün içinde yaşanan deprem ve artçıları vatandaşın evleri boşaltmasına ve toplanma alanlarına yöneltmiştir. Vatandaşlarda ve çalışanlarda artçı sarsıntıların devam etmesiyle oluşan panik ve tedirginlik ayrıca işyeri ile ikamet arasındaki iletişim zorluğu ve aileleri ile birlikte olma isteği gerek sosyal medya, gerek, telefon ve gerekse de yüz yüze olarak tarafımıza iletilmektedir.

Bu sebeple il genelindeki, resmî özel kreşler, anaokulları, ilkokullar, ortaokullar, liseler, mesleki eğitim merkezleri, yaygın eğitim kurumları, olgunlaşma enstitüsü, özel öğretim kursları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde valiliğimiz kararıyla 07-08 Şubat 2023 tarihlerinde iki (2) gün süreyle eğitime ara verilmiştir.

Okullarda eğitime ara verilen günlerde; 10 yaş altı çocuğu olan kadın personel ile malûl, engelli, ağır kronik rahatsız ve hamile kamu çalışanları da idari izinli sayılacaktır. Kamu kurum ve kuruluşlarının faaliyetlerinin devamını sağlayacak şekilde esnek çalışma sistemine geçilerek gerekli tedbirlerin alınması ve zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması sağlanarak gerekli planlama kaymakamlar ve birim amirleri tarafından yapılacaktır.
Kamuoyunun bilgisine sunulur.

PAYLAŞ
GÖNDER
×