Reklamı Kapat

MEB'den 'yüz yüze eğitim' genelgesi

MEB'den 'yüz yüze eğitim' genelgesi
İçişleri Bakanlığı'ndan sonra Milli Eğitim Bakanlığı da yeni tedbirleri açıkladı. Yılbaşına kadar hiçbir sınav yapılmayacak. 2021 LGS ve YKS için uzaktan eğitime uygun yeni müfredat hazırlanacak. Kreşler kapanacak.
KREŞLER DE KAPANIYOR
4 Ocak Pazartesi gününe kadar resmî, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim faaliyetlerine uzaktan eğitim yoluyla devam edecek. Tüm okul öncesi kurumlar, kreşler, ilkokul, ortaokul ve liseler, özel eğitim okulları ve sınıfları, meslek liselerindeki uygulamalı dersler ile özel öğretim kursları da bu kapsamda olacak.
YÜZ YÜZE KURS YOK
Destekleme ve yetiştirme kursları ve takviye kurslarında da bu süreçte yüz yüze eğitim yapılmayacak. 5580 sayılı özel öğretim kanunu kapsamındaki özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerindeki “bireysel eğitimler” yüz yüze gerçekleştirilebilecek. 31 Aralık 2020’ye kadar yüz yüze veya uzaktan hiçbir sınav yapılmayacak. Ana mecra TRT EBA kanalları olmak üzere, canlı sınıf uygulaması, EBA internet platformu, basılı ve dijital yardımcı kaynaklar kullanılacak. TRT EBA'da 112 branşta 812 öğretmenin görev yaptığı, 13 stüdyoda 1.653 ders videosu yayına sunuldu. TRT EBA haftalık ders programlarını 18 milyon öğrenci velimizin cep telefonlarına kısa mesaj servisiyle ulaştırılacak. Dersler günde 3 kez tekrar ekrana gelecek.
YIL SONUNA KADAR 500 BİN TABLET DAĞITILACAK
30 bin tablet 10 gün içinde ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak. 500 bin tablet yıl sonuna kadar öğrencilere teslim edilecek. Merkezî sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz için sınav müfredatının uzaktan eğitim sürecine uyumlu hâle getirilmesiyle ilgili çalışmalar sürüyor. Ayrıntıları önümüzdeki hafta kamuoyu ile paylaşılacak.
ÖĞRETMENLER DE UZAKTAN ÇALIŞACAK
Bu süreçte öğretmenlerimiz de çalışmalarını uzaktan sürdürecek olup uzaktan eğitim için okullarımıza gelerek bilgisayar ve kamera gibi araçlardan da yararlanabilecekler.
ZÜMRE ÖĞRETMENLERİ HAFTADA 1 OKULA GİDECEK
Zümre öğretmenleri uzaktan eğitim sürecini takip ve koordine etmek amacıyla haftada en az 1 gün okullara gidecek. Öğretmenlerimiz uzaktan eğitim sürecinde ek ders ücretlerini almaya devam edecekler. Rehberlik ve Araştırma Merkezleri’nde ise ilk defa tanı alacaklar için yüz yüze hizmet verilmeye devam edilecek.
NAKİL BAŞVURUSU KAPANDI
Bu süreçte okullar arası nakil başvurularında 18 Kasım 2020’ye kadar yapılan başvurular işleme alınacak, 31 Aralık 2020’ye kadar yeni başvuru alınmayacak.
PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri'de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı Kayseri'de Öğretmenler Günü'nde EBA ekranları çiçek açtı Nilüfer Şimşek Kayseri’nin Gururu Oldu Kayseri'de KPSS Ortaöğretim sınavı tedbirler çerçevesinde başladı Kayseri Valiliği: Kreş ve Gündüz Bakım Evleri ile ilgili Yeni Kararları Açıkladı MEB'den 'yüz yüze eğitim' genelgesi Okulların açılış tarihi uzatıldı Online eğitime devam Korona virüs risklerini minimize etmek için öğrencilere korona virüs testi yapılmaya başlandı Kayseri'de 79 tasarım beceri atölyesi açıldı Kayseri'de 43 yaşındaki öğretmen kalp krizine yenik düştü KAYMEK ‘İlk Yardım ve Depremden Korunma Yöntemleri’ kursu açtı Kayseri'de online eğitimde olan üniversite öğrencileri filyasyon çalışmalarında ön plana çıktı Yüz yüze sınavların detayları belli oldu Kayseri’ye Yeni Bir Eğitim Kompleksi Celalettin Ekinci: "Okullarımızda virüsün olmadığı güzel günlere döneceğiz" ANAOKULU ÇOCUKLARA HAZIRLANIYOR Kayseri'de MHP'den "askıda tablet" kampanyası Kayseri'de 260 okula 'Okulum Temiz' belgesi verildi Kayseri'de Sevda öğretmen kansere yenik düştü Kayseri'de KPSS 2. oturumu korona virüs önlemleri ile başladı Kayseri Üniversitesi'ne Sağlık Bilimleri Fakültesi Kuruldu Erdoğan açıkladı: 2 sınıfta daha yüz yüze eğitime başlıyoruz ERCİYES ÜNİVERSİTESİ BÖLÜM BİRİNCİSİ AZERİ MAMEDOV ŞEHİT OLDU Kayseri'de Uzaktan eğitimle YKS'ye hazırlıyorlar, dil öğretiyorlar Kayseri’de iki öğrenci NASA'da dereceye girdi
×