Reklamı Kapat

KTO Başkanı Gülsoy Kayseri Şeker'in halka açılma çalışmalarını değerlendirdi

KTO Başkanı Gülsoy Kayseri Şeker'in halka açılma çalışmalarını değerlendirdi
Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri Şeker Fabrikası'nın halka arz edilmesine yönelik çalışmalara ilişkin, "Tüm halkımızın Kayseri Şeker'e sahip çıkmasını tavsiye ediyorum.
Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri Şeker Fabrikası'nın halka arz edilmesine yönelik çalışmalara ilişkin, "Tüm halkımızın Kayseri Şeker'e sahip çıkmasını tavsiye ediyorum. Çünkü bizim şehrimizin markası, çiftçi dostu, aynı zamanda şehrimizin ekonomisine de müthiş katkı veren bir kurumsal şirket." ifadelerini kullandı.
KTO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Gülsoy, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü İsmail Gedik, İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, İç Denetim Başkanı ve aynı zamanda KTO Meclis Katibi Selcen Erişen'i ağırladı.
Gülsoy, Kayseri'nin en eski ve köklü kurumsal şirketlerinden olan Kayseri Şeker'in 30 kurumsal ortağı, üç şeker fabrikasıyla Türkiye'deki şeker sektörü içerisinde yüzde 17'lik paya sahip olduğunu belirtti.
Kayseri Şeker'in halka açılmasıyla ilgili görüşlerini de paylaşan Gülsoy, şunları kaydetti:
"Halka açılma noktasında da yaptığınız çalışmaları takdir ediyor ve yakından takip ediyoruz. İlk defa Türkiye'de şeker sektöründe faaliyet yürüten bir kooperatif kuruluşu böyle bir teşebbüsü gerçekleştirme noktasına geldi. İnşallah Sermaye Piyasası Kurulu'ndan biran önce karar gelir. Bu noktada Türkiye'deki şeker sektöründe faaliyet gösteren diğer şirketlere ve kooperatif kuruluşlarına örnek olacağınıza da inanıyorum. Kayseri Şeker'in yatırım ve büyüme planlarını gayet başarılı buluyor, devamını diliyorum. Biz de hep şunu söylüyoruz, ekonominin kurtuluş reçetesi, kurumsallaşma, markalaşma, halka açılma ve yabancı ortaklık. Halka açılmayı da tamamlarsınız inşallah daha başarılı olacaksınız diye düşünüyorum. Tüm halkımızın Kayseri Şeker'e sahip çıkmasını tavsiye ediyorum. Çünkü bizim şehrimizin markası, çiftçi dostu, aynı zamanda şehrimizin ekonomisine de müthiş katkı veren bir kurumsal şirket."
Kooperatif Başkanı Akay ise halka arz konusunda Başkan Gülsoy'a bilgi verdiklerini, Kayseri'deki ticaret erbabı adına destek talep ettiklerini çünkü Kayseri Şeker'in kentin değerli bir markası olduğunu ifade etti.
 
AA
PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri'de Yeni evli çifti trafik kazası ayırdı Yerli aşı TURKOVAC'ın Faz-3 çalışmalarında gönüllüler aşılanıyor Kayseri Büyükşehir Belediyesi: Hatalarımızı giderene kadar yaptığımız işin arkasındayız Eski tornacı, keçi derisi üzerine işlediği figürlerle Türk mitolojisini yaşatıyor Kayseri'de Başıboş büyükbaş hayvan sürüsü, sürücülere zor anlar yaşattı Erciyes Üniversitesi Turkovac'ın faz 3 çalışmalarına başladı KAYSERİ'DE KOZMETİK İŞ YERİNDE YANGIN: 2 YARALI Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkar mı? "Koyunlar Artıyor Meralar Şenleniyor" projesi ile 55 aileye bin 100 küçükbaş verildi Kayseri'de uyuşturucu tacirlerine ceza yağdı Kayseri’de 11. kattan düşen genç hayatını kaybetti Kayseri'de 11'inci kattan düşen Raziye'nin ağabeyinden korkunç iddia! Alkollü eşi itmiş olabilir Kayseri'de uyuşturucu operasyonu: 1'i kadın 4 gözaltı KAYSERİ FABRİKADA GAZDAN ZEHİRLENEN 1 İŞÇİ ÖLDÜ, 9 İŞÇİ HASTANEYE KALDIRILDI Kayseri’de Fabrikada çıkan gazdan çok sayıda işçi zehirlendi Sağlık Müdürü Benli: "Bilim adamlarına güvenin" 'Delta varyantı virüsün çıktığı ilk güne göre yüzde 100 daha bulaşıcı' Kayseri'de Su dolu kuyuya düşen köpeği itfaiye kurtardı Kayseri'de halk otobüsü ile otomobil çarpıştı: 1 yaralı Kayseri'de defineciler, tarihi kiliseyi kazarak tahrip etti Kayseri'de hareket halindeki araç alev aldı VAKA SAYISI EN ÇOK AZALAN İLLERİMİZ AÇIKLANDI Otomobille kendisini sürükleyip darbeden kocası 3 ay ceza alınca, affedilmesini istedi Kayseri’de FETÖ sanığı aileye hapis cezası Yerli aşı 'TURKOVAC' 7 ayda faz-3 aşamasına geldi
×