Reklamı Kapat

KORKUTAN DEPREM!

KORKUTAN DEPREM!
Son dakika! Düzce'de 5.9 büyüklüğünde deprem! İstanbul ve Ankara'dan da hissedildi Vatandaşlar korku ile sokağa döküldü! Evlerine giremeyenler ısınmak için ateş yaktı Depremde şimdilik can kaybı olmadığı 22 kişinin ise yaralandığı bildirildi. Deprem sonrasında sokağa çıkan ve tedbir amaçlı evlerine giremeyen vatandaşlar ise ısınmak için ateş yaktı.

Son dakika haberi: AFAD''''''''''''''''dan edinilen bilgiye göre, Düzce''''''''''''''''nin Gölyaka ilçesinde 5,9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Yerin 6.5 kilometre derinliğinde meydana deprem çevre illerden de hissedildi. Korkutan depremin ardından Düzce 4.7 büyüklüğünde artçı bir deprem ile tekrar sarsıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu saha tarama çalışmalarının sürdüğünü ifade ederken büyük bir panik yaşayan vatandaşlar kendilerini sokağa attı. Düzce Valisi Cevdet Atay ve Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, deprem nedeniyle kentte eğitim öğretime bir gün ara verildiğini açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise Düzce''''''''''''''''de depremin ardından 22 yaralının olduğunu ifade ederken yaralanan vatandaşlardan birinin yüksekten atlama sonucunda durumun ağır olduğunu belirtti. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığından alınan bilgiye göre, 04.08''''''''''''''''de merkez üssü Düzce''''''''''''''''nin Gölyaka ilçesi olan 5,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 

Yerin yaklaşık 6.5 kilometre derinliğinde meydana deprem İstanbul, Ankara, Sakarya diğer çevre illerden de hissedildi.

BELEDİYE BAŞKANI ÖZLÜ''''''''''''''''DEN AÇIKLAMA

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, deprem sonrası yaptığı açıklamada şu ana kadar kendilerine ulaşan bir yıkım haberi olmadığını belirten Özlü, şunları söyledi:

"Çok şiddetli hissedilen bir deprem oldu. 12 Kasım''''''''''''''''da deprem farkındalık tatbikatı yapılmıştı ve bundan sonra gerçekleşti bu deprem. Şu anda elektrikler kesik, insanlar dışarıda. Ölü ve yaralı konusunda şu ana kadar bize ulaşan bir bilgi yok. İnşallah olumsuzluk yaşanmamıştır. Bütün ekiplerimiz dışarıda. Elimizde çok sayıda veri yok. İnsanlar evde durmak istemiyor. Depremden sonra bir iki artçı sarsıntı daha yaşadık. Bu da çok normal. Düzce''''''''''''''''de depreme karşı diğer illere göre insanların farkındalığı daha yüksek. Son yıllarda yapılaşmada deprem yönetmeliklerini en son versiyonlarına kadar harfiyen uyguladık. Yüksek yapılaşmaya son verdik. Zemin + 4 kattır. Doğrusunu isterseniz büyük bir yıkım beklemiyoruz."

SAKARYA VE DÜZCE''''''''''''''''DE OKULLAR TATİL

Düzce Valisi Cevdet Atay ve Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, deprem nedeniyle kentte eğitim öğretime bir gün ara verildiğini açıkladı.

PAYLAŞ
GÖNDER
×