Reklamı Kapat

Kazan Kayseri’den Aday Adayı Oldu

Kazan Kayseri’den Aday Adayı Oldu
14 Mayıs'taki seçimlere sayılı günler kala, milletvekili aday adaylığı başvuruları alınmaya devam ediyor. Kayseri’den Ak Parti aday adaylığı başvurusunda bulunan genç isimlerden olan M.Zahid Kazan iddialı açıklamalarda bulundu. ‘’Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasette gençlere vermiş olduğu destekle ben de aday adaylığı başvurusu yapmış olmanın heyecanını yaşıyorum.’’ dedi.

Kazan,gençlerin mecliste neler yapabileceğini göstermek istediğini dile getiriyor.
Sözlerine, “Gençlerin meclisteki sesi olmak istiyorum” diye başlayan Kazan,"Ben de bu yolda yürümek istedim. Ülkemizde 15 milyon civarında gencimiz var. Ben mecliste gençlerin sesi olmak istiyorum. Bu süreçte en büyük desteği ailemden görüyorum. Benden daha heyecanlı ve cesurlar. Genç bir milletvekili aday adayı olarak seçilirsem gençleri hedef alan çalışmalar yapmak istiyorum. Kayseri''den aday olduğum için önce Kayseri''nin sonra da ülke genelinin sorunlarıyla ilgilenmeyi istiyorum“ diye konuştu. 

M.Zahid Kazan Kimdir: 

1996 Kayseri Yahyalı doğumlu olan Muhammed Zahid Kazan, Lise eğitimini Yahyalı’da tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için gittiği Ankara Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Mezun olduktan hemen sonra TRT Ankara Genel Müdürlüğü’nde Yazılım Mühendisi olarak işe başlamıştır. 2015 Yılı AK Parti Ankara Çankaya İlçe Gençlik Kolları Başkanlığında siyaset hayatına başlayan Kazan, AK Parti Genel Merkezi dahil teşkilatın birçok pozisyonlarında görev almıştır. Aynı zamanda enerji sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinin de işlerini idame ettirmektedir. Kayseri’ye sevdalı olan Kazan’ın özellikle gençler ve Kayseri için birçok projeleri vardır. Genel Başkanımız ve
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ülkemizi her daim ileriye taşıdığımız iktidarımızda 2023 seçimlerinde 28. Dönem Milletvekili Aday Adayı olmuştur.

PAYLAŞ
GÖNDER
×