Reklamı Kapat

KAYSERİSPOR UÇAĞINA YILDIRIM İSABET ETTİ!

KAYSERİSPOR UÇAĞINA YILDIRIM İSABET ETTİ!
Fenerbahçe Maçı İçin İstanbul’a Giden Kayserispor’u taşıyan uçağa yıldırım isabet etti

Süper Lig''de deplasmanda yarın Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Kayserispor, Erkilet Havalanı''ndan THY''nin 15.15 uçağıyla maç için İstanbul''a gitmesi planlandı. 

Hava şartları nedeniyle rötar yapan uçak saat 17.00''de havalandı. 

Süper Lig''in 36. haftasında Fenerbahçe''ye konuk olacak olan Kayserispor kafilesi maç için Kayseri Erkilet Hava limanından hareket etti. Uçak, İstanbul istikametine doğru hareket ederken, 10 dakika sonra yıldırım düştü. Üst üste 2 kez yıldırım düşmesi sonrasında, pilot, rotayı yeniden Kayseri''ye çevirdi. Uçak, böylelikle acil olarak Kayseri''ye iniş yaptı. Olayı görenler, uçağın sol kanat tarafına iki kere yıldırım isabet ettiğini belirtti. Yıldırım çaprması sonrasında uçakta büyük korku yaşandı. Kayserispor ile birlikte İstanbul''a hareket eden yolcular, çığlık atarken, uçağın yeniden Kayseri''ye hareket etmesiyle birlikte vatandaşlar sakinleşti. Olayı yaşayan Kayserisporlu futbolcuların bir kısmının yeniden uçağa binmek istemediği öğrenildi. Uçakta herhangi bir hasar oluşmadığı teselli olurken, şu an kontrollerin yapıldığı da aktarıldı. Bu talihsiz olay sonrasında yetkililer uçağın kontrollerini sağlamaya devam ediyor. Uçak, yapılacak olan kontroller sonrasında yeniden havalanmayı bekliyor.

Diğer yandan Kayserispor''da büyük korku yaşayan futbolcular için Başkan Ali Çamlı''nın ikna çabalarının da devam ettiği gelen bilgiler arasında yer aldı.

Kayserispor basın sözcüsü Samet Koç, ''Fenerbahçe takımı ile karşılaşacak Kayserispor''umuzun İstanbul seferini yapan uçağına 2 kez yıldırım isabet etti, Erkilet havalimanına dönen uçakta test süreçleri devam etmektedir. Oyuncularımızın durumu iyi ve kafilemiz havalimanında seferin yeniden düzenlenmesini beklemektedir'' bilgisini paylaştı.

Süper Lig''de deplasmanda yarın Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Kayserispor, Erkilet Havalanı''ndan THY''nin 15.15 uçağıyla maç için İstanbul''a gitmesi planlandı. Görseli

PAYLAŞ
GÖNDER
×