Reklamı Kapat

KAYSERİ’DEN BOLU’YA FİDYE İÇİN GİTMİŞ

KAYSERİ’DEN BOLU’YA FİDYE İÇİN GİTMİŞ
Villanın bahçesinde oynarken fidye için kaçırdı! Çatıda sakladığı çocuğa dehşeti yaşattı.

Kayseri''''den Bolu''''ya gelen ve sokakta kalan O.Ö., saat 10.00 sıralarında Alpağut Mahallesi''''ndeki bir villanın bahçesinde köpeği ile oynayan Ö.B.Ö. isimli erkek çocuğu gördü. Çocuğun ailesinin evde olmadığını fark eden O.Ö. yaklaşık 1 saat gözlem yaptı ve çocuğun eve girmesini bekledi. Çocuk eve girdiği an O.Ö. bahçede bulunan ''''Golden'''' cinsi köpeği dışarı çıkarıp sakladı. O.Ö. daha sonra bahçede köpeğini bulamayan çocuğa köpeğinin yerini bildiğini söyledi. O.Ö. köpeğinin yanına götürme vaadiyle kandırdığı çocuğu, yaklaşık 1,5 kilometre uzaklıktaki Yaşamkent Mahallesi''''nde bulunan bir iş merkezinin çatısına götürdü. 

ELLERİNİ, AĞZINI VE AYAKLARINI BAĞLADI

Burada küçük çocuğu plastik sandalyeye oturtup, bantla ağzını kapatıp, kollarını ve bacaklarını bağlayan O.Ö., daha sonra fidye istemek üzere çocuğu kaçırdığı eve gitti. Çocuğunu evde bulamayan annenin yardım çığlıkları sebebiyle evin önünde bulunan kalabalıktan korkan O.Ö. panik içerisinde koşarak kaçmaya başladı.

TAKİP SONRASI YAKALANDI

Çocuğun babası M.Ö., vatandaşlar ve polis, şüphe üzerine O.Ö.''''yü takip etmeye başladı. O.Ö. yaklaşık 15 dakika sonra Kılıçarslan Mahallesi''''nde bulunan bir manavın önünde yakalandı. Linç edilmekten polis ekipleri sayesinde kurtulan O.Ö., ifadesi alınmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.

ÇOCUĞU SAKLADIĞI YERİ SÖYLEDİ

Emniyette ifadesi alınan O.Ö., çocuğu fidye için kaçırdığını ve asayiş şube müdürlüğüne yakın olan iş merkezinin çatısına sakladığını itiraf etti. Aile ve polis ekipleri iş merkezinin çatısına gittiklerinde çocuğu ağzı ve vücudu sandalyeye bantlanmış halde buldu. Sağlık kontrolünden geçirilen çocuğun herhangi bir sorunu olmadığı öğrenildi.

O.Ö.''''nün emniyetteki işlemleri sürüyor.

PAYLAŞ
GÖNDER
×