Reklamı Kapat

Kayseri’de yarın okullar tatil mi?

Kayseri’de yarın okullar tatil mi?
Binlerce öğrenci ve velileri 6 Şubat Pazartesi Kayseri'de okullar tatil mi, Kayseri'de kar tatili olacak mı sorularına yanıt arıyordu. Kayseri Valisi Gökmen Çicek, yarın (pazartesi) okulların tatil edildiğini açıkladı.

Şubat ayına girilmesiyle beraber Türkiye genelinde hava sıcaklıkları düştü. Bazı iller beyaza bürünürken kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle okulların tatil olup olmadığı merak konusu oldu. Sömestr tatili sonrası 2. döneme başlayacak olan öğrenciler, 6 Şubat Pazartesi Kayseri''''de okul var mı yok mu sorusuna yanıt arıyor. Kayseri Valiliği tarafından konuya dair bir açıklama yapılıp yapılmadığı araştırılıyor. Peki, 6 Şubat Pazartesi Kayseri''''de okullar açık mı, kapalı mı, tatil edildi mi? İşte, haftalık hava durumu ile Kayseri kar tatili son durum.
6 Şubat Pazartesi günü Kayseri''''de kar yağışının etkili olması bekleniyor. Hava durumu raporuna göre, hava sıcaklığının ise 0 ila -4 derece aralığında seyredeceği öngüörülüyor.
Kar yağışının görüleceği kent genelinde okulların tatil edilip edilmeyeceğine dair henüz bir açıklama yapılmadı.

Kayseri’de yarın okullar tatil mi? 6 Şubat Pazartesi Kayseri''''de okullar tatil mi, kar tatili var mı?Konuyla ilgili Kayseri Valiliğinden kar tatili açıklaması geldi. 

Vali Çiçek, haberi sosyal medya hesabından şu ifadelerle duyurdu.

"Sevgili öğrenciler meteoroloji verilerine göre İlimizde bu gece yoğun kar yağışı başlayacaktır. 6 Şubat tarihinde okullarımız 1 gün olmak üzere ilimiz genelinde tatil edilmiştir. Tüm öğrencilerimizin bu kar tatilini kitap okuyarak ve kar topu oynayarak geçirmelerini istiyoruz." İfadelerini kullandı. 

4-10 ŞUBAT 2023 KAYSERİ HAVA DURUMU
4 Şubat 2023 Cumartesi: Parçalı bulutlu: 1° Hissedilen: 1°
5 Şubat 2023 Pazar: Kar yağışlı -0° Hissedilen: -3°
6 Şubat 2023 Pazartesi: Kar yağışlı 0° Hissedilen: -4°
Kayseri’de yarın okullar tatil mi? 6 Şubat Pazartesi Kayseri''''de okullar tatil mi, kar tatili var mı?7 Şubat 2023 Salı: Kar yağışlı -2° Hissedilen: -4°
8 Şubat 2023 Çarşamba: Kar yağışlı -4° Hissedilen: -10°
9 Şubat 2023 Perşembe: Kar yağışlı -4° Hissedilen: -11°
10 Şubat 2023 Cuma: Kar yağışlı -5° Hissedilen: -12°
PAYLAŞ
GÖNDER
×