Reklamı Kapat

KAYSERİ’DE UÇAK DÜŞTÜ!

KAYSERİ’DE UÇAK DÜŞTÜ!
Gelen son dakika haberine göre Kayseri’de eğitim uçağı düştü. Kayseri'nin Kocasinan ilçesi Hasan Arpa Mahallesi'nde eğitim uçağı düştüğü ihbarı üzerine bölgeye arama kurtarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Mürettabattan henüz haber alınamadığı belirtildi. Peki, Kayseri eğitim uçağı nerede düştü, bulundu mu? Kayseri eğitim uçağı ölü ya da yaralı var mı? İşte son gelişmeler...

Kayseri eğitim uçağı son dakika gelişmeleri... Milli Savunma Bakanlığı, Kayseri''de eğitim için kalkan bir uçağın düştüğünü duyurdu. Kayseri 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığından eğitim için kalkan Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza ait SF-260D tipi uçağı henüz bilinmeyen bir nedenle kaza kırıma uğradı.

Kocasinan ilçesi Hasan Arpa Mahallesi’nde yaşanan olayda ihbar üzerine bölgeye çok sayıda arama kurtarma ekipleri sevk edildi. 

Arama kurtarma çalışmalarına başlandı. Eğitim uçağı’nda görevli iki Pilot askeri personelin  şehit olduğu Kayseri Valiliği tarafından bildirildi.

Şehit düşen pilotların kimliklerinin tespit edildiği, İsimlerininin Hv. Plt. Alb. Uğur Yıldız, Hv. Plt. Alb. Gökhan Özen olduğu bildirildi.

PAYLAŞ
GÖNDER
×