Reklamı Kapat

Kayseri’de Sel Felaketi Yaşandı

Kayseri’de Sel Felaketi Yaşandı
Kayseri'de etkili olan kuvvetli sağanak yağış nedeniyle Forum Kayseri AVM'yi su bastı.Şehirde akşam saatlerinde etkili olan kuvvetli sağanak yağış su taşkınlarına neden oldu. Bazı ev ve işyerlerini su basarken, Sivas Caddesi üzerinde bulunan Forum Kayseri AVM'yi de su bastı. AVM'nin çatısından akan sular nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Bazı iş yerleri de basan su nedeniyle zarar gördü.

Kayseri''nin Bünyan ilçesinde kuvvetli sağanak yağış sele neden oldu. Kahveci köyünde sel sularının kamyonu sürüklediği anlar kameralarca kaydedilirken panik anları da görüntülere yansıdı.

Akşam saatlerinde şehirde etkili olan kuvvetli sağanak yağış Bünyan ilçesinde sele neden oldu. İlçeye bağlı Kahveci köyünde sel suları kamyonu sürüklerken, vatandaşlar büyük panik yaşadı. Sel suları ekili arazileri de vururken, bazı ev ve iş yerlerini de su bastı. Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun da bölgeye giderek bilgi alırken, ekiplerin çalışmaları devam ediyor.

 Akşam saatlerinde sağanak yağmur başladı. Kısa sürede şiddetini artıran yağmur, kent genelinde etkili oldu. Yollar sağanak yağmur nedeniyle göle döndü. Yeşilhisar, Pınarbaşı, Hacılar ve Bünyan ilçelerinde sağanak yağmur nedeniyle bazı bölgelerde dere yatakları taşarak, sele neden oldu. Sel nedeniyle araçlar ve ekili araziler zarar gördü. Hayvanlar telef oldu.

PAYLAŞ
GÖNDER
×