Kayseri'de Özel kursa gitmedi, ailesinin işlettiği lokantada çalıştı, LGS'de Türkiye 1'incisi oldu

Kayseri'de Özel kursa gitmedi, ailesinin işlettiği lokantada çalıştı, LGS'de Türkiye 1'incisi oldu
Kayseri'de özel kursa gitmeyen, ailesinin işlettiği lokantada hem garson olarak yardım eden hem de sınava hazırlanan Akif Bayam, Liselere Giriş Sınavı'nda (LGS) Türkiye 1'incisi oldu.
Kayseri'de özel kursa gitmeyen, ailesinin işlettiği lokantada hem garson olarak yardım eden hem de sınava hazırlanan Akif Bayam, Liselere Giriş Sınavı'nda (LGS) Türkiye 1'incisi oldu. İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci de, başarılı öğrenciyi çalıştığı lokantada ziyaret ederek, tebrik etti.
Kayseri'nin İncesu ilçesinde bulunan Vali Sabahattin Çakmak Ortaokulu öğrencisi Akif Bayam, LGS'de Türkiye 1'incileri arasında yer aldı. Başarı hikayesi ile ilçe halkının da takdirini toplayan Bayam, özel kursa gitmeden kendi imkanları ile çalıştığı sınav sonucunda Türkiye 1'incisi olarak Ankara Fen Lisesini kazandı. Boş zamanlarında ailesinin işlettiği lokantada garson olarak çalışan Bayam'ı ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, başarı hikayesine hayran kaldı. AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız da Bayam'ı arayarak tebrik etti.
İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, "Bugün Kayseri'nin şirin ve güzel ilçesi İncesu'dayız. İncesu'ya gelme nedenimizde Akif'tir. Akif, Liselere Giriş Sınavında Türkiye 1'incilerimizden bir tanesidir. Akif'i özellikle tanımak istedim. Akif'in çok özel ve çok güzel bir hikayesi var. Örnek hikayenin temelinde bireysel bir başarı var. Aynı zamanda bir özel bir kurstan destek almadan kendi kendine yaptığı bir başarı var. Dolayısıyla bütün velilerimize ve öğrencilerimize Akif bir rol model oldu. Eğer bir öğrenci isterse sadece okuldan aldığı eğitim ve öğretimle çok net bir şekilde başarılı olabiliyor. Akif aynı zamanda okul dışındaki zamanlarda da ailesine lokanta da yardımcı olan bir kardeşimiz. İnşallah Ankara Fen Lisesi'ne onu uğurluyoruz. Türkiye'mize ve geleceğimize çok güzel katkılar yapacağına, çok başarılı bir öğrencimiz olacağına biz inanıyoruz. Kendisiyle gurur duyuyoruz. Bundan sonraki hayatında da başarılar diliyoruz" ifadelerini kullandı.
Akif Bayam ise sınava nasıl çalıştığı hakkında bilgiler vererek, "Bu yıl ki LGS'de 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldum. Bunda gerek öğretmenlerimin gerek müdürümün gerekse müdür yardımcımın çok desteği oldu. Onlara buradan çok teşekkür ediyorum. Milli Eğitim Müdürümüze de ziyaretinden dolayı çok teşekkür ederim. Başarının tek tavsiyesi çalışmaktır. Hiçbir başarı yada başarısızlık bana göre tesadüf değil. O yüzden çalışmayı bırakmamak gerekir. Hiçbir zaman pes etmemeli ve moral bozulmamalıdır. Yanlış yapmaktan da hayatta asla korkmamalılar. Çünkü ben ders çalışırken her gün kendime 'Bugün kendime kattığım şey çözdüğüm soru değil, yaptığım yanlışlar ve öğrendiğim bilgiler' diyordum. Bunu asla unutmasınlar. Bu süreçte çok zorlandığımı düşünmüyorum. Çünkü ders çalışırken aldığım eğitimden dolayı da her şey uygun oluyordu. Bu yılda korona virüs sebebiyle pandemi yaşandı. Bu pandemi birazcık benim faydama oldu. Kendimce çalışacak zaman kazandım. Derslerimi ve çalışma planımı güne yayarak çalıştım ve oldu" şeklinde konuştu. 
 
 
Kaynak: İHA
PAYLAŞ
GÖNDER
Eskici Müdür Kayseri’den Gitti Yerine Kabakçı Geldi Turan Aksu'dan Develi'ye 100 kişilik öğrenci yurdu Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ekinci: "Lütfen okul bahçelerine girmeyin" Kayseri Valisi Şehmus Günaydından yüz yüze eğitim açıklaması BAŞKAN YALÇIN'DAN 'UZAKTAN EĞİTİME' TABLET DESTEĞİ Kayseri İl Tüketici hakem heyetinden Kovid-19 sürecindeki "özel okul ücretinin iadesi" kararı Kayseri'de minikler yüz yüze eğitime maskeleri ile geldi Kayseri'de evdeki öğrencilere öğretmenleri ders kitaplarını götürdü Milli Eğitim Müdürü Ekinci:"Okullar, sokaklardan daha güvenlidir" BÜYÜKŞEHİR'DEN KÜLTÜR HAYATINA İKİ YENİ ARMAĞAN Başkan Dr. Palancıoğlu; “Melikgazi'de Okullar hijyenik olarak Eğitime Hazır” Kayseri'de Okul müdürü Covid hastalarına şifa dağıtıyor MEB: Haftada bir gün okula gidilecek. Gitmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması EĞİTİM SEN KAYSERİ'DE `COVID-19 TANISI KONULAN OKULLARIN` LİSTESİNİ PAYLAŞTI! 7/24 KÜTÜPHANE ADIM ADIM SONA YAKLAŞIYOR Kayseri'de KPSS sınavı korona virüs tedbirleri ile başladı Kayseri'de koronavirüs tedbirleri kapsamında bursluluk sınavı yapıldı 8. Kayseri Altın Çınar Film Festivali başvuruları başladı Eğitime Hayırseverlerimizin Katkısı Devam Ediyor Yüz yüze eğitime sayılı günler kala 34 okulda vaka tespit edildi! İşte o okullar 2020 YKS yerleştirme sonuçları açıklandı Kayseri'de 8 yaşındaki kitap kurdu çocuk, 3 ayda 78 kitap okudu Kayseri'de Özel kursa gitmedi, ailesinin işlettiği lokantada çalıştı, LGS'de Türkiye 1'incisi oldu Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Yol haritamız hazır
×