Kayseri'de öğretmen ve öğrencilerden ihtiyaç sahiplerine 9 bin çuval un yardımı

Kayseri'de öğretmen ve öğrencilerden ihtiyaç sahiplerine 9 bin çuval un yardımı
Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde düzenlenen kampanya ile öğretmen ve öğrencilerin katkısıyla alınan 9 bin çuval un dağıtımı Yeşilhisar ilçesinde ihtiyaç sahibi ailelere teslim edilmesiyle tamamlandı.
Yeşilhisar Milli Eğitim Müdürlüğünün de katkısıyla düzenlenen kampanya ile öğretmenlerin yardımı ve öğrencilerin harçlıklarından toplanan parayla ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak üzere alınan 25'er kilogramlık 250 çuval unun dağıtımı gerçekleştirdi.
İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, öğretmen ve öğrencilere örnek davranış sergilediklerini için teşekkür ederek yardım kampanyasında şimdiye adar 9 bin çuval un dağıtıldığını vurguladı.
Milli eğitim camiası olarak ellerinden geldiği kadar yardımlara devam edeceklerini aktaran Ekinci, yardıma öncülük etme konusunda var güçleriyle çalışacaklarını ifade etti.
Belediye Başkanı Halit Taşyapan ise yardım kampanyasına çocukların kumbaraları, öğretmenlerin de maaşlarıyla destek verdiğini belirterek, içinden geçilen zor günlerde birlik ve beraberlik ruhunu güçlendirmek, insanlara destek olmak için kenetlendiklerini kaydetti.
Unlar, daha sonra öğretmenler tarafından ihtiyaç sahiplerine evlerinde teslim edildi.
Programa İlçe Kaymakamı Fatih Bayram, ilçede vefa sosyal destek grubunda yer alan öğretmen ve öğrenciler katıldı.
 
PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri'de Nazan öğretmen kansere yenik düştü Milli Eğitim Müdürü Çandıroğlu, "Rabbim inşallah alnımızın akıyla görevimizi yapmayı nasip eder" Kayseri Valiliği Açıkladı: Anaokulları ve ana sınıfları uzaktan eğitime geçecek Kayseri'de Mehmet öğretmen korona virüse yenik düştü Kayseri Milli Eğitimde Deprem! İl Müdürü Gitti İhsan Yalçınkaya Yitik Kültürün İzlerini Sürüyor. DEŞİRİCİLER ERÜ'de Covid-19'a karşı geliştirilen aşı adayının 2'nci dozu yapıldı Kayseri'de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı Kayseri'de Öğretmenler Günü'nde EBA ekranları çiçek açtı Nilüfer Şimşek Kayseri’nin Gururu Oldu Kayseri'de KPSS Ortaöğretim sınavı tedbirler çerçevesinde başladı Kayseri Valiliği: Kreş ve Gündüz Bakım Evleri ile ilgili Yeni Kararları Açıkladı MEB'den 'yüz yüze eğitim' genelgesi Okulların açılış tarihi uzatıldı Online eğitime devam Korona virüs risklerini minimize etmek için öğrencilere korona virüs testi yapılmaya başlandı Kayseri'de 79 tasarım beceri atölyesi açıldı Kayseri'de 43 yaşındaki öğretmen kalp krizine yenik düştü KAYMEK ‘İlk Yardım ve Depremden Korunma Yöntemleri’ kursu açtı Kayseri'de online eğitimde olan üniversite öğrencileri filyasyon çalışmalarında ön plana çıktı Yüz yüze sınavların detayları belli oldu Kayseri’ye Yeni Bir Eğitim Kompleksi Celalettin Ekinci: "Okullarımızda virüsün olmadığı güzel günlere döneceğiz" ANAOKULU ÇOCUKLARA HAZIRLANIYOR Kayseri'de MHP'den "askıda tablet" kampanyası Kayseri'de 260 okula 'Okulum Temiz' belgesi verildi
×