Reklamı Kapat

Kayseri'de müzeler kapılarını yeniden açtı

Kayseri'de müzeler kapılarını yeniden açtı
KAYSERİ'de, koronavirüs salgını nedeniyle mart ayında kapatılan müzeler, normalleşme süreci kapsamında bugün kapılarını yeniden ziyaretçilere açtı.

Kentte bulunan Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi, Selçuklu Uygarlığı Müzesi ve Arkeoloji Müzesi normalleşme süreci ile birlikte yeniden açıldı. Gerekli tedbirlerin alındığı müzelere gelen ziyaretçiler, ateşleri tek tek ölçülerek içeri alındı. Ayrıca, vatandaşlara ziyaret sırasında maskelerini takmaları ve sosyal mesafe kuralına uymaları uyarısı yapıldı.Kayseri Büyükşehir Belediyesi Müzeler ve Tarihi Yapılar Yönetim Şube Müdürü Fehmi Gündüz, "Mart ayı itibariyle müzeler ve tarihi yapılar genel itibariyle kapanma kararı almıştı. En son Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamayla haziran başından itibaren müzelerin açılma kararı ortaya çıktı. Bizde bu kapsamda gerekli tedbirleri aldık. Öncelikle tarihi yapılara girmeden önce gelen ziyaretçilerin kapı girişlerinde ateşlerini ölçüyoruz. Maskeleri olmayan ziyaretçilerimize maske veriyoruz. Girmeden önce de hemen kapıdan dezenfektan işlemini uyguluyoruz. Burada ziyaretçilerimiz ellerini dezenfekte ediyorlar" dedi. 

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri'de öğretmen ve öğrencilerden ihtiyaç sahiplerine 9 bin çuval un yardımı Başkasının yerine ehliyet sınavına giren kişi tutuklandı MEB'den genelge: Okulların açılış tarihi belli oldu Kayseri'de Engelliler ve ailelerinin yüzünü güldüren proje Kayseri’ye İki Yeni Okul Daha BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN ÇOCUKLARA ÖZEL KÜTÜPHANELER Kayseri'de YKS'nin ikinci oturumu AYT başladı ÖSYM’den Flaş Açıklama : Sorumlu hakkında yasal süreç başlatılmıştır Polis ekipleri, kimliğini unutan görme engelli öğrenci için seferber oldu Kayseri'de 'YKS' sessizliği Kimliğini unutan öğrencinin imdadına polis yetişti Kayseri'de YKS sınavı başladı BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN YKS’DE “ÜCRETSİZ ULAŞIM” AÇIKLAMASI Kayseri’de Kovid-19'lu ve karantinadaki öğrenciler LGS sınavına kontrol altında girdi Kimliğini unutan çocuk tüm çabalara rağmen sınava giremedi Kayseri'de LGS'nin birinci oturumu başladı Kayseri'de sınava girecek öğrenci ve görevlilere ulaşım ücretsiz Bakan Selçuk : 31 Ağustos'ta devlet okullarında telafi eğitimi başlayacak Kayseri'ye 5 bin kişilik öğrenci yurdu yapılacak Kayseri'de berber ve kuaförlere "hijyen sertifikası" verildi KOCASİNAN’A İKİ YENİ OKUL YAPILMASI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI Kayseri'de MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı başladı MELİKGAZİ’DE FARKLI MİMARİ İLE YAPILACAK OKULUN PROTOKOLÜ BAKAN ZİYA SELÇUK İLE İMZALANDI HAYIRSEVERLER ŞEHRİ KAYSERİ’DE ÖRNEK BİR PROTOKOL DAHA Kayseri'de SRC belgesi sınavının ilk oturumu yapıldı
×