Kayseri'de muhasebeciler başkanını seçiyor

Kayseri'de muhasebeciler başkanını seçiyor
Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası´nın 18-19 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan Seçimli Genel Kurulu´na Ali Yedikaya meslekte Kayseri grubunun adayı olarak seçime girecek.
Bir restorantta düzenlenen toplantı ile adaylığını açıklayan Ali Yedikaya, Hiçbir ayrım gözetmeden şeffaf bir yönetim olacaklarını söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü:
“Meslektaşlarımızın demokratik hakları olan seçme ve seçilme haklarını kullanmaları ve seçimlerin demokrasi şenliği havasında geçmesi öncelikli arzu ve isteğimizdir. 18 - 19 Mayıs 2019 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz 23. Olağan Genel Kurulumuzda yapılacak seçimlerde Meslekte Kayseri Grubu olarak Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün aydınlık, eşitlik, demokrasi yolunda ilkeleri çerçevesinde mesleğimizi layıkıyla temsil edeceğiz. Evrensel standartlarda şeffaflığı, yeniliği savunan ekip çalışmasını ön planda tutan kurumsal yönetim anlayışını ilke edinen meslektaşlarımızdan yönetimimizi belirledik. Demokrasinin işlerliği noktasında sivil toplum kuruluşlarının aktif olarak rol almaları gerekmektedir. Bu noktada Meslekte Kayseri grubu olarak bizlerinde edindiği misyon bu yönde olacaktır. Biz geçmişimize saygı, geleceğimize güvenle bakıyoruz. Bu nedenle meslek odamıza geçmişten günümüze hizmet eden tüm meslek mensuplarımıza saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz. Seçilmemiz halinde odamızda üyelik ve diğer görevlerimizi toplumsal bir hizmetin yerine getirilmesine ilişkin bilinciyle üstlendiğimiz sosyal sorumlulukların gerekleri çerçevesinde dürüstlük, adalet, bağımsızlık, tarafsızlık, insan haklarına saygılı, kamu yararı, hukukun üstünlüğü ve mesleki etik ilkelerinden ayrılmadan din,dil, felsefi inanç, ırk, yaş, bedensel engelli ve cinsiyet ayrımı yapmadan hizmet vereceğiz. Yasalara ve mevzuata mahkeme kararlarına uyacağımızı ve uygulayacağımızı belirtiyoruz. Meslekte Kayseri grubu olarak diyoruz ki; Birlikte güçlüyüz, birlikte başaracağız.”
Seçimde 2 grubun yarışması beklenirken, Ali Yedikaya grubun favori olduğu iddia ediliyor.
PAYLAŞ
GÖNDER
×