Kayseri’de Mobilya Fabrikasını Maske Fabrikasına Dönüştürdüler

Kayseri’de Mobilya Fabrikasını Maske Fabrikasına Dönüştürdüler
Mobilya fabrikasında maske üretimi KAYSERİ'de faaliyet gösteren mobilya fabrikasında, maske fiyatlarının koronavirüs salgını nedeniyle artması nedeniyle maske üretimine geçildi.

KAYSERİ'de faaliyet gösteren mobilya fabrikasında, maske fiyatlarının koronavirüs salgını nedeniyle artması nedeniyle maske üretimine geçildi. Fabrika müdürü Muhammed Sungur, ürettikleri maskeleri ücretsiz dağıttıklarını söyleyerek, "Şu ana kadar 20 bin maske ürettik. Güvenlik güçlerimiz ve sağlık personelimiz için de ücretsiz maske üretip, herkese örnek olmak istiyoruz" dedi.Kayseri'de Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) faaliyet gösteren mobilya fabrikasının sahibi Muhammed Sungur, koronavirüs salgını nedeniyle çalışanlarına maske satın almak istedi. Maske bulmakta zorlanan Sngur, buldukları maskelerin de fahiş fiyata satıldığını gördü. Sungur, buna tepki göstermek amacıyla fabrikada maske üretimi başlattı. Fabrikada 1 haftada 20 bin maske üretildi. Üretilen ilk maskeler, fabrika çalışanlarına ve ailelerine ücretsiz olarak dağıtıldı.

'MASKELERİN FAHİŞ FİYATA SATILDIĞINI GÖRDÜK'

Türkiye'de görülen ilk koronavirüs vakasının ardından çalışanlarını korumak amacıyla tedbirler aldıklarını belirten fabrika müdürü Muhammed Sungur, "İlk önce işletmemizin giriş ve çıkışlarını kontrol altına aldık. Daha sonra fabrikamızın tamamında dezenfeksiyon çalışmaları başlattık. Ortak alanda çalışan arkadaşlarımızın maske takmasını istedik; ancak maske bulamadık. Malzemesini temin edersek kendi personelimiz için maske üretebiliriz diye düşündük. Tek kullanımlık antibakteriyel bir malzeme aldık. Diğer boyutları bizi aşar; çünkü biz maske değil mobilya üreticisiyiz. ve daha sonra üretime başladık. Çalışanlarımız aileleri için maske istemeye başladı, daha sonra da eşe dosta, isteyen herkese maske dağıttık. OSB'de faaliyet gösteren 4-5 firma da maske bulamadıklarını söyleyerek, bizden destek istedi. Biz profesyonel bir maske üreticisi değiliz. Öyle bir departmanımız da yok. Ancak kolonya stoklarının yapıldığını, maskelerin fahiş fiyatlarına satıldığını gördük. Bu durum bizi üzdü. Örnek olması amacıyla böyle bir işe başladık" diye konuştu.

'TÜM AĞIRLIĞIMIZI MASKE ÜRETİMİNE VERDİK'

Fabrikanın bazı bölümlerinde üretimin durduğunu aktaran Sungur, "Konfeksiyon bölümü ve kanepe koltuk bölümümüze ara verdik. Tüm ağırlığımızı maske üretimine verdik. 2 gün boyunca İl Sağlık Müdürlüğümüz için maske üreteceğiz. Elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışacağız. Bugün katkıda bulunmazsak ne zaman bulunacağız. Şu ana kadar toplamda malzemesini tedarik ettiğimiz 20 bin adet maske üretimi yaptık. Talep edilmesi halinde güvenlik güçlerimiz ve sağlık çalışanlarımız için de üretime geçeriz. Devletimiz için sorumluluk almak ve örnek olmak istiyoruz. Talep gelmesi halinde üretime devam edeceğiz. Her zaman üzerimize düşeni yapmaya hazırız" dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
KAYSERİ ŞEKER 15 BİN ÇİFTÇİYİ TARIM KART İLE BULUŞTURUYOR Kayseri'de dinlenme tesisleri içinde yer alan restoranlar 24 saat açık olacak Başkan Büyükkılıç, 2020 yılı yatırım toplantılarına devam ediyor Gülsoy, "4 Yeni kredi paketi ekonomide normalleşmeyi hızlandıracak"dedi. TALAS’TA TİCARİ HAYAT HIZ KAZANIYOR Kayseri'de kafe ve restoranlarda tedbirli yeni dönem başladı MELİKGAZİ'DE KAPALI İŞYERLERİNDEN 3 AYLIK KİRA ALINMAYACAK AVM-DER Başkanı Tahir Çelik: “AVM'ler eviniz kadar güvenli”dedi Kayserililer evde kaldı, doğalgaz kullanımı arttı ASKON 1 milyon maske dağıttı Kayseri Valiliği Yeni Tedbirleri Açıkladı! Kayseri'de Zirai dondan etkilenen çerezlik kabak çekirdeği ikinci kez ekiliyor Kayseri'de kuru yem bezelyesinin ilk hasadı başarı ile yapıldı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile “Kayseri Zirvesi” yapıldı Bakan Varank: "Cumhurbaşkanımızın 18 yıllık büyük mücadelesi sayesinde elde edildi"dedi Kayseri Kent Ekmek Fabrikası ürettiği 23 ekmek çeşidiyle sofraları zenginleştiriyor KAYSERİ, İKİNCİ BİLİM SANAT MERKEZİ’NE KAVUŞUYOR VERENEL DERNEĞİ'NİN TOMARZA'DA YARDIMI SÜRÜYOR Kayseri'de 150 milyon lira bütçeli Millet Bahçesi ihaleye çıkıyor Sıfır Atık Projesinde Türkiye'nin ilk temizlik aracını Belediye Başkanı tanıttı ERCİYES’E BİR OTEL ZİNCİRİ DAHA YATIRIM YAPACAK Çopuroğlu, "Sosyal Koruma Kalkanıyla Kayseri'ye 175 milyon lira yardım yapıldı"dedi Başkan Çolakbayrakdar; yerli tohumdan elde edilen domates fidelerinin ekimini yaptı Kayseri'de Anne, çocuğunun eşofmanı yerine 2 bin lirayı geri dönüşüm kutusuna attı MELİKGAZİ’DEN KEYKUBAT MAHALLESİ’NE DEV YATIRIM
×