Reklamı Kapat

Kayseri'de Keserle Cinayet: Komşusu Tutuklandı

Kayseri'de Keserle Cinayet: Komşusu Tutuklandı
Kayseri'de H.S.nin başına keserle vurularak öldürülmesiyle ilgili olarak gözaltına alınan 2 oğlu serbest bırakılırken, komşusu İsmail Kocatürk tutuklandı. Jandarma ekipleri, güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek şüpheliyi tespit etti ve evinde yapılan aramada kan izleri bulundu.

İ.K.nın ifadesinde suça konu olan keser ve kanlı elbiseyi boş bir alana attığını söylemesi üzerine söz konusu malzemeler ele geçirildi. İ.K.nın daha önce hırsızlık ve dolandırıcılık suçlarından kaydı olduğu belirlendi. 

2 OĞLU SERBEST, KOMŞUSU TUTUKLANDI

Kayseri''de, H.K''nın (51) başına keserle vurularak öldürülmesinin ardından gözaltına alınan ve işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen 2 oğlu serbest kalırken, komşuları İ.K., tutuklanarak Bünyan Cezaevi''ne konuldu.

115 SAATLİK KAMERA GÖRÜNTÜSÜ İZLENDİ 

İl Jandarma Komutanlığı''na bağlı JASATekipleri, H.K.nın katil zanlısını bulmak için çalışma başlattı. 115 saatlik güvenlik kamerası görüntüsü inceleyen ekipler, ölen H.K.nın evinin arka bahçe kısmını gören kamera görüntüsünde bir kedinin hayatın olağan akışına aykırı şekilde hareketlerde bulunarak, panikle kaçtığını belirledi. Bunun üzerine kedinin kaçtığı bölgede yapılan araştırmada, H.K.nın komşusu ve çocuklarının arkadaşı olan İ.K.nın evinin bulunduğu yerde kan izlerini olduğu tespit edildi. Şüpheli komşu İ.K.evinde yapılan incelemede ise evin bazı bölümlerinde ve lavaboda kan izleri bulundu.

POŞETLE MALZEME GÖTÜRMÜŞ

Jandarma ekipleri, çevredeki kamera görüntülerinde yaptığı incelemede, İ.K.nın elinde poşet ile malzeme götürdüğünü belirledi. İ.K.nın ise karakolda alınan ifadesinde söz konusu poşet içinde suça konu olan keser ile kanlı elbise ve ayakkabıyı evin uzağında bulunan boş bir alana attığını söyledi. Jandarma tarafından keşif yapılan bölgede söz konusu malzemeler de ele geçirildi. H.K.nın kafasına keser ile vurarak öldürdüğü iddia edilen İ.K.nın, ''hırsızlık'' ve ''dolandırıcılık'' suçlarından da 9 farklı suç kaydı olduğu ortaya çıktı.

PAYLAŞ
GÖNDER
×