Reklamı Kapat

KAYSERİ’DE İSTİSMAR İDDİASINA VALİLİKTEN AÇIKLAMA!

KAYSERİ’DE İSTİSMAR İDDİASINA VALİLİKTEN AÇIKLAMA!
Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde yaşanan olaylar, Suriye uyruklu bir kişinin 5 yaşındaki bir çocuğu taciz ettiği iddiaları üzerine başladı. İddia üzerine toplanan kalabalık, büyük tepki göstererek araçları ters çevirdi ve yabancı uyruklu kişilere ait bazı iş yerlerini ateşe verdi. Bu olayların ardından Kayseri Valiliği bir açıklama yaparak konunun takip edildiğini ve gerekli önlemlerin alındığını belirtti?.

Bu durum üzerine mahalle sakinleri toplandı ve şüpheliyi yakalamak için taşkınlık çıkardı. Olay yerine çok sayıda polis, sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi. Polis Özel Harekat ekipleri tarafından yakalanan şüpheli, bölgeden uzaklaştırıldı. Ancak, kalabalık grup öfkelenerek araçları ters çevirdi ve yabancı uyruklu vatandaşlara ait bazı iş yerlerini ateşe verdi. Polisin TOMA araçları ile müdahalesi sırasında kalabalığı dağıtma çalışmaları devam etti.

Kayseri Valiliği olayla ilgili bir açıklama yaparak konunun takip edildiğini ve gerekli önlemlerin alındığını belirtti?. İşte o açıklamanın detayları...

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Kayseri Valiliği olayın ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Açıklamada, "İlimiz Danışmentgazi Mahallesi''nde Suriye uyruklu bir şahsın, küçük yaştaki Suriye uyruklu bir çocuğa yönelik taciz davranışı neticesinde emniyet birimlerimizce şahıs gözaltına alınmış olup, çocuğumuz ise birimlerimizce koruma altına alınmıştır. Konu tarafımızca titizlikle takip edilmekte olup vatandaşlarımızın itidalli davranarak resmi makamlarca belirtilen açıklamalar haricinde herhangi bir eylemin içerisinde olmamaları hususunda kamuoyuna saygıyla sunulur" ifadelerine yer verildi.

FOTO GALERİ

KAYSERİ’DE İSTİSMAR İDDİASINA VALİLİKTEN AÇIKLAMA!
PAYLAŞ
GÖNDER
×