Reklamı Kapat

Kayseri'de Çiftçi Ömer Dede: "Bayrak sevgisini tarlaya nakşetmek istedim"

Kayseri'de Çiftçi Ömer Dede:
Kayseri'nin Hacılar ilçesinde tarım ve hayvancılıkla uğraşan Ömer Dede; 19 Mayıs günü ay yıldız şeklinde ektiği ayçiçeklerinin 29 Ekim günü hasadını yapmayı planlıyor.
Ömer Dede; önceki yıllarda 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerinde stadyumlarda yapılan görsel şölenlerin aklına geldiğini ve farkındalık oluşturmak için tohumlarla arazisine Türk Bayrağı'nın sembolleri olan ay ve yıldız çizdiğini aktardı. 19 Mayıs günü ektiği tohumların hasadını 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda hasadını yapacağını aktaran Dede; "Evde oturuyordum, 19 Mayıs paylaşımları yapmışlar. Yıllar önce stadyumlarda yapılan 19 Mayıs kutlamalarında insanların bayrak açmalarını düşündüm. Farkındalık oluşturmak için kalıcı bir şey yapmak istedim. Tarlaya ayçiçeği ektim. 19 Mayıs günü ektim, 30 Ağustos'ta çok güzel çiçek açtı, görsel bir şölen oluşturdu. 29 Ekim günü de hasat etmeyi planlıyorum" dedi.
"Vatan sevgisini çiftçilik marifetiyle tarlaya işledim"
Bayrak sevgisini araziye işlemenin 3 saatini aldığını aktaran Dede; hasadın ardından 1 buçuk ton mahsul beklediğini de sözlerine ekledi. Dede; "Burada toplamda 17 kilo kadar bir tohum kullandım, 1 buçuk ton kadar mahsul bekliyorum. Bayrak sevgisi kalbimizde olan bir sevgi. Vatansız ve bayraksız bir ülke olamaz. Biz de bunu burada çiftçilik marifetiyle tarlaya nakşetmek istedim. Birden gelişti. Bunu yapmak için de 3 saat uğraştım" ifadelerini kullandı.
 
İHA
PAYLAŞ
GÖNDER
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 6 KIRSAL BÖLGEYE YOL YAPIYOR TUNCELİ’DEN ACI HABER: Eren-7 OPERASYONUNDA JANDARMA UZMAN ÇAVUŞ ŞEHİT OLDU… PİYASALAR HAREKETLENDİ… Kayseri’den kiraladıkları minibüsle CHP yürüyüşüne saldırı planı davasında yeni gelişme Kapasitelerini dolduran galeriler ayda 5 araç satamıyor. BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, İNGİLİZ MÜSTEŞARI KONUK ETTİ Kayseri İl Jandarma Komutanlığı, 11 Hırsızlık Olayını Aydınlattı ARAÇ SAHİPLERİNE KÖTÜ HABER… BU GECE POMPAYA YANSIYACAK Kayseri’de feci ölüm! ATV'nin altında kaldı KAYSERİDE POLİS UYUŞTURUCU TACİRİNE OPERASYON YAPTI BÖLGEYE EKİPLER SEVK EDİLDİ —— SARIOĞLAN ESKİ BELEDİYE BAŞKANI TARTIŞTIĞI KİŞİYİ VURDU KAYSERİ OSB’DE GEÇİCİ YÖNETİM GÖREVİ TESLİM ALDI ORUÇREİS KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ UZLAŞMA GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI KAYSERİSPOR - ALANYASPOR’DAN TARİHİ FARK YEDİ! 6 - 3 Talep MHP’den Geldi Çıkma İhtimali Çok Yüksek! KAYSERİ’DE ANNE VE BABASI ÖLDÜRÜLEN GENÇTEN ŞOK İFADELER! 2 Kişinin Ölümüne Sebep Olan Sanığın Cezası Belli Oldu. KAYSERİ’DE SEYYAR SATICI BIÇAKLA EYLEM YAPTI MOTORİNE BİR HAFTA İÇERİSİNDE İKİNCİ KEZ ZAM GELDİ POMPAYA YANSIYACAK KAYSERİ OSB’NİN YENİ BAŞKANI VE YÖNETİMİ BELLİ OLDU KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 30 BÜYÜKŞEHİR’İ GEÇEREK BİRİNCİ OLDU BAKAN GÜL: CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KAYSERİ’YE ÖZEL İLGİSİ VAR KAYSERİDE KONTROLÜNÜ KAYBEDEN OTOMOBİL TRAMVAY YOLUNA UÇTU
×