Reklamı Kapat

Kayseri’de Bayram öncesi şekerlemecilerde yoğunluk

Kayseri’de Bayram öncesi şekerlemecilerde yoğunluk
Kurban Bayramı'na 2 gün kalması nedeniyle Kayseri'de de vatandaşlar şekerlemecilerde yoğunluk oluşturdu.
Kurban Bayramı'na 2 gün kalması nedeniyle Kayseri'de de vatandaşlar şekerlemecilerde yoğunluk oluşturdu. Şekerlemeci Yavuz Çarşıbaşı ise vatandaşların bayram şekerine gösterdikleri ilgi ile alakalı olarak, "Şu anda yoğun ilgi görüyoruz, yoğun bir satışımız var" dedi.
Pandeminin gölgesinde kalan bayramlardan sonra vatandaşların bayram alışverişine yönelmesi şekerlemeci esnafının yüzünü güldürdü. Vatandaşların bayram şekeri alma telaşını özlediklerini söyleyen şekerlemeci Yavuz Çarşıbaşı, "Son 1,5 yılda iki Ramazan Bayramı ve bir de Kurban Bayramı geçirdik. Bu dönemde de pandeminin getirmiş olduğu kurallar ve bunun sıklığı var. Ancak vatandaşlarımız şu anda normalleşme eğiliminde. Yine geleneklerini bozmadan bayram şekerlerini alıyorlar. Şu anda yoğun ilgi görüyoruz. Yoğun bir satışımız var. Çünkü artık pandemi normalleşmeye geçti. Bu eğilimi de hissediyoruz. Vatandaşlarımız bayram şekerlerini alıyorlar, hediyeliklerini alıyorlar. Birbirlerini ziyaret ediyorlar. Birbirlerini ziyaret ederken de hediye götürme geleneklerini bozmadılar. Bu konuda Kayserililer lokumunu, çikolatasını, şekerini sevdiklerine götürüyorlar. Şimdi pandemiden çıktığımız için bütün çeşitlerimize ilgi alaka var. Lokumu, drajesi, çikolatası, şekeri gerçekten özlemişler. Bayram şekeri alma telaşını özlemişler. Vatandaşlarımız da pandemi kurallarına alışmışlar. Herkes dikkat ederek alışveriş yapıyor. Biz de elimizden geldiğince kurallara uymaya çalışıyoruz. Yani bütün çeşitlerimizden vatandaşlarımız alıyor" dedi.
"Yüzde 15'lik bir artışımız var"
Fiyatlarda geçen yıla oranla bu sene yüzde 15'lik bir artış olduğunu dile getiren Çarşıbaşı, "Fiyatlarımızda geçen yıla göre mutlaka artış var. Yüzde 15'lik bir artışımız var. Çünkü hammadde fiyatlarına gelen fiyat farkları hem de paketlemelere gelen fiyat farklarından dolayı yüzde 15'lik bir artış yaşandı. Fiyat farkı olarak en ucuz ürünümüz yaklaşık olarak 15 TL, en üst düzey ürünümüzde 150 TL civarında değişiyor. Yani ürün fiyatlarımız 15 TL ile 150 TL arasında şeker ve çikolata çeşitlerimiz var. Lokumlarda ise 10 TL'den başlayıp, yine 100 TL'ye kadar lokum çeşitlerimiz var. Çünkü lokumlarda yine fıstıklı, çikolatalı olarak değişiyor. Ekstra olarak da Kayseri'ye özgü mantı lokumumuz var. Öncelikle vatandaşlarımız bildiği güvendiği daha önceden alışveriş yaptığı şekercisine uğruyor. Ürünleri evde sıcak bir ortamda bulundurup, daha sonra buzdolabına koymamalarını öneriyoruz. Özellikle çikolatayı yaklaşık 20 derece bir ortamda saklarlarsa sıkıntı yaşamazlar. Bütün Müslüman aleminin bayramını kutlar, daha nice senelere sağlıkla, afiyetle ulaşmak dileğiyle inşallah" diye konuştu.
 
İHA
PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri’nin vaka tablosu ile ilgili korkutan açıklama Kayseri'de 49 bin 521 kurban kesildi Kayserispor yeni sezonda kombine bilet satışı yapmayacak Kayseri'de Otobüste genç kıza tacize hapis cazası! Avrupa, Amerika ve Afrikalı 250 sporcu Kayseri'yi dünyaya tanıttı Kayseri’de 2. kattan düşen genç hayatını kaybetti Kayseri Şeker'den Bünyan'a 10 milyon 150 bin TL'lik yatırım Hıdrellez Yolundaki çalışmalar tamamlandı Kocasinan Belediyesi'nden en yüksek kapasiteye sahip asfalt plenti Kayseri Devlet Hastanesi Başhekimi Altıntop: "Feraha çıkmak için aşı olun" Arkadaşının evine havalandırma boşluğundan girerken sıkışıp ölen Mehmet, toprağa verildi BÜYÜKKILIÇ’TAN DUA ALACAK BİR PROJE DAHA: HOSPİCE Kayseri'de Viyadük kenarına park edilen otomobil 200 metre aşağıya yuvarlandı ERCİYES'TEKİ ÇADIR KAMPTA YOĞUNLUK Kayseri'de bir kişi kulübe yaptırdığı bahçede ölü bulundu Kayseri'de Çaldığı araç ile hırsızlık yapan şahıs yakalandı Kayseri'de evinin bahçesinde uyuyan çocuk az daha otomobilin altında kalıyordu BAYRAM DÖNÜŞÜ OTOGARDA YOĞUNLUK Arkadaşının evine havalandırma boşluğundan girmek isteyen genç, sıkıştığı yerde öldü Kayseri'de sürüye dalan otomobilin sürücüsü yaralandı, 13 koyun telef oldu Suriye’de Türk askeri konvoyuna saldırı! Şehit ve yaralılarımız var Kayserispor yönetimi görev dağılımı yaptı 61 yaşında paraşütle uçtu, "Biraz bir şeyler olsun" diyerek pilottan heyecan istedi Kayseri'de Vatandaşların müdahalesi bin 200 ağacı kurtardı İki otomobil çarpıştı: 3 yaralı
×