Kayseri'de 150 milyon lira bütçeli Millet Bahçesi ihaleye çıkıyor

Kayseri'de 150 milyon lira bütçeli Millet Bahçesi ihaleye çıkıyor
Kayseri'de 150 milyon lira yatırımlı Millet Bahçesi için 10 Haziran'da ihale düzenlenecek.
AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, kente yeni müjdelerin gelmeye devam ettiğini söyledi. Önemli projelerin kente kazandırılması için çalışmaları sürdürdüklerini belirten Çopuroğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun havaalanı ve yeni raylı hat ihalelerinin çok kısa bir süre içerisinde yapılacağının müjdesini önceki günlerde verdiğini hatırlattı.
Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın da dün Ankara'dan Talas Millet Bahçesi sürecinin başladığı ile alakalı müjde verdiğini belirten Çopuroğlu, şöyle devam etti:
"Kısmet olursa bizim millet bahçemiz 10 Haziran'da ihaleye çıkıyor. 'Yapıldıydı, yapılacaktı, oraya az katlıverildi, çok katlı verildi, ranta çevrildi, çevrilecekti' gibi ifadeler, inşallah 10 Haziran'daki ihaleden sonra herkesin gurur duyduğu bir atmosfere dönüşecek. 150 milyon liralık bir yatırım öngörülüyor. Büyükşehir Belediyesi personeline teşekkür etmek lazım. Bu projeyi A'dan Z'ye kadar kendi imkanlarıyla kendi bünyelerinde yapmak suretiyle hem ekonomiye bir kazanç temin etmiş oldular hem de tecrübe kaydedilmiş oldu. Bundan sonraki süreçte de müjdeli haberler vermeye devam edeceğiz."
Çopuroğlu, belediye başkanlarına koronavirüsle mücadelede önemli çalışmalar yaptıkları için de teşekkür etti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da Kayseri'nin endüstri, sanayi, tarım, hayvancılık ve turizmin merkezi olduğunu dile getirdi.
Belediye olarak kent genelinde Kovid-19 ile ilgili tedbirleri artırdıklarını belirten Büyükkılıç, vatandaşlara sosyal mesafe kuralına uymaları tavsiyesinde bulundu.
PAYLAŞ
GÖNDER
Başkan Büyükkılıç, 2020 yılı yatırım toplantılarına devam ediyor Gülsoy, "4 Yeni kredi paketi ekonomide normalleşmeyi hızlandıracak"dedi. TALAS’TA TİCARİ HAYAT HIZ KAZANIYOR Kayseri'de kafe ve restoranlarda tedbirli yeni dönem başladı MELİKGAZİ'DE KAPALI İŞYERLERİNDEN 3 AYLIK KİRA ALINMAYACAK AVM-DER Başkanı Tahir Çelik: “AVM'ler eviniz kadar güvenli”dedi Kayserililer evde kaldı, doğalgaz kullanımı arttı ASKON 1 milyon maske dağıttı Kayseri Valiliği Yeni Tedbirleri Açıkladı! Kayseri'de Zirai dondan etkilenen çerezlik kabak çekirdeği ikinci kez ekiliyor Kayseri'de kuru yem bezelyesinin ilk hasadı başarı ile yapıldı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile “Kayseri Zirvesi” yapıldı Bakan Varank: "Cumhurbaşkanımızın 18 yıllık büyük mücadelesi sayesinde elde edildi"dedi Kayseri Kent Ekmek Fabrikası ürettiği 23 ekmek çeşidiyle sofraları zenginleştiriyor KAYSERİ, İKİNCİ BİLİM SANAT MERKEZİ’NE KAVUŞUYOR VERENEL DERNEĞİ'NİN TOMARZA'DA YARDIMI SÜRÜYOR Kayseri'de 150 milyon lira bütçeli Millet Bahçesi ihaleye çıkıyor Sıfır Atık Projesinde Türkiye'nin ilk temizlik aracını Belediye Başkanı tanıttı ERCİYES’E BİR OTEL ZİNCİRİ DAHA YATIRIM YAPACAK Çopuroğlu, "Sosyal Koruma Kalkanıyla Kayseri'ye 175 milyon lira yardım yapıldı"dedi Başkan Çolakbayrakdar; yerli tohumdan elde edilen domates fidelerinin ekimini yaptı Kayseri'de Anne, çocuğunun eşofmanı yerine 2 bin lirayı geri dönüşüm kutusuna attı MELİKGAZİ’DEN KEYKUBAT MAHALLESİ’NE DEV YATIRIM BAŞKAN’DAN ‘SAĞLIK OSB’ TEKLİFİ Mansur Yavaş: Hükümet kaynak bulamazsa işçi çıkaracağız
×