“KAYSERİ TURİZM MERKEZİ OLACAK”

“KAYSERİ TURİZM MERKEZİ OLACAK”
Başkan Büyükkılıç, Vali Günaydın ile birlikte Yeşilhisar’da turizm değerlerimizle ilgili incelemelerde bulundu.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin turizm merkezi olması için başta valilik olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarla uyum içinde çalıştıklarını söyledi. Başkan Büyükkılıç, turizm değerlerinin korunması ve geliştirilmesinin herkesin görevi olduğunu belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Vali Şehmus Günaydın ile birlikte Yeşilhisar’da incelemelerde bulundu. Vali Günaydın ve Başkan Büyükkılıç’ın ilk durağı özellikle Güney Amerikalılar için büyük anlam ifade eden 3'üncü yüzyılda Aziz Jorge’nin doğduğu ve yaşadığı Güzelöz Mahallesi oldu. Başkan Büyükkılıç ve Vali Günaydın buradaki incelemelerinin ardından Soğanlı Mahallesi’ne geçti.

GÖZLEME PİŞİRDİ, SOĞANLI BEBEĞİ ALDI

Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, Soğanlı’da gözleme yapan kadınları da ziyaret etti. Başkan Büyükkılıç, gözlemeyi bizzat kendisi pişirdi. Gözleme yaparken 16-17 Kasım’da Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Gastronomi Çalıştayı’na da değinen Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin lezzetlerini Türkiye ile paylaşacaklarını söyledi. Daha sonra Vali Günaydın ile birlikte Yılanlı Kilisesi’ni gezen Başkan Memduh Büyükkılıç, buradan Soğanlı Meydanı’na geçerek Soğanlı Bebeği yapan ve satan kadınları ziyaret etti. Başkan Büyükkılıç, burada Soğanlı Bebeği de aldı.

“DEĞERLERİMİZİ EKONOMİYE KAZANDIRACAĞIZ”

Vali Şehmus Günaydın Soğanlı’da yaptığı açıklamada Güzelöz ve Soğanlı’da henüz değerlendiremediğimiz turistik değerlere sahip olduğumuzu belirterek, bu değerleri ekonomiye kazandırmak için gayret ettiklerini söyledi. Bu çalışmalara devam edeceklerini dile getiren Vali Günaydın, “Bölgede Kapadokya ile bütünleşecek pek çok değerimiz var. Bunları bütünlük içinde hep beraber değerlendirmemiz lazım” diye konuştu.

“UYUMLU ÇALIŞMAMIZ ŞEHİR İÇİN KAZANIM”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da Valilik başta olmak üzere kurum ve kuruluşlarla uyum içinde çalıştıklarını ifade ederek “Uyum içinde çalışıyor olmamız şehrimiz için bir kazanım” dedi. Balon turizminin bölgede yapılacak olmasına da değinen Başkan Büyükkılıç, Kapadokya’nın merkezi niteliğindeki Soğanlı’nın balon turizmiyle birlikte ayrı bir değer kazanacağını söyleyerek “Turizm değerlerimizi korumayı ve geliştirmeyi amaçlamak hepimizin görevi olmalıdır” diye konuştu. 16-17 Kasım tarihlerinde yapılacak olan Gastronomi Çalıştayı’nı da hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, “Turizm, gastronomi olmadan olmaz. İnşallah Valimizin de duyarlılığı ile Kayseri’mizi turizm merkezi haline getirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Ak Parti’de Genel Başkanlık kulisleri İşte konuşan isimler Kayseri’de Polise Jiletle Saldıran Şahıs Vuruldu Yeni Kimliklerde ekstra özellik ATM’den para çekme fırsatı getiriliyor Kayseri’de Öğrenciye kötü davranan Öğretmen den ilginç savunma Kayseri’de Yeraltına Arap Ocağı Açıldı Kayserispor Yönetimi alacak krizini çözdü Kayseri'de ilk kez sıcak hava balonu uçuruldu Babacan’ın Partisinin A Takımı Belli Oldu LEZZETİN ANAVATANINDAN GASTRONOMİ ÇALIŞTAYI Yeni Anket Şaşırttı! İki Parti Baraj altında kaldı Akparti’de üç İl Başkanı İstifa etti Ahmet Altan gözaltına alındı Kayseri OSB’de Müfettiş Polemiği devam ediyor Özhaseki Ersoy’u Eleştirdi Babacan’ın Yeni Partisinin Kuruluş tarihi belli oldu Kayserispor’un başına talih kuşu kondu Avrupa deviyle masaya oturacak. GELECEĞE NEFES İÇİN 5 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU KAYSERİ ŞEKER’İN 2005 YILINDAKİ YÖNETİCİLERİNİN YAPTIĞI “HİLELİ ŞEKER SATIŞ” CEZASI 14 YIL SONRA Akparti Yönetim Değişikliğine Gidiyor Kayseri’de Bağevine Uyuşturucu Operasyonu Kayseri’de Mezun olduğu Liseye Müdür Oldu Kayseri’de Terör Operasyonunda 4 tutuklama! Kayserispor’un Süper Lig tarihine geçen Futbolcusu Emre’nin Hikayesi 15 BİN METRE SULAMA KANALI İLE YEREL TARIMA DESTEK Başkan Bağlamış Pastırmanın en lezzetli olduğu dönemi değerlendirin! Başkan Büyükkılıç “ Kayseri’ye 1,2 Milyar TL’lik yatırım kazandırdık''
×