Kayseri ticaret borsası ulusal hububat konseyini Kayseri'de topladı

Kayseri ticaret borsası ulusal hububat konseyini Kayseri'de topladı
Kayseri Ticaret Borsası, Ulusal Hububat Konseyini Kayseri’de bir araya getirerek, “ Türkiye’de Hububatın Dünü, Bugünü ve Geleceği “ konulu konferans düzenledi.
Kayseri Ticaret Borsası Meslek Komiteleri ve üyelerinin katılımıyla gerçekleşen konferansa ; Ulusal Hububat Konseyi Araştırma ve Danışma Kurulu Üyesi Prof.Dr. Süleyman Soylu, Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırmalar Enstitüsü Bitki Islahı ve Genetik Bölüm Başkanı Enes Yakışır, Erciyes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mehmet Arslan, Erciyes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Hamdi Özaktan, Toprak Mahsulleri Kayseri Şube Müdürü Salih Aksu katıldılar.
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış şunları söyledi. “ Hububat üretimi ilk günden beri Türkiye’nin önemli yapı taşlarından biridir. Bugün burada ortak akıl geliştirerek sektörün gelecek stratejilerine katkı vermemiz çok önemli olacaktır. Özellikle tohumda çeşitliliğin gerekliliği ve ARGE çalışmalarının mevsim değişikliğine uyum sağlayacak bitkiler üzerine yoğunlaşması gerektiğine inanıyorum.
Türkiye’de ve İlimizde hububat kalitesini ve rekoltesini artırmak için Kayseri Ticaret Borsası olarak, geliştirilecek her projeye destek vermeye hazırız. 
Programımıza katkı sağlayan, kıymetli akemisyenlerimize, üyelerimize ve katılımcılarımıza teşekkür ederiz.
 
 
PAYLAŞ
GÖNDER
×