Kayseri ticaret borsası ulusal hububat konseyini Kayseri'de topladı

Kayseri ticaret borsası ulusal hububat konseyini Kayseri'de topladı
Kayseri Ticaret Borsası, Ulusal Hububat Konseyini Kayseri’de bir araya getirerek, “ Türkiye’de Hububatın Dünü, Bugünü ve Geleceği “ konulu konferans düzenledi.
Kayseri Ticaret Borsası Meslek Komiteleri ve üyelerinin katılımıyla gerçekleşen konferansa ; Ulusal Hububat Konseyi Araştırma ve Danışma Kurulu Üyesi Prof.Dr. Süleyman Soylu, Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırmalar Enstitüsü Bitki Islahı ve Genetik Bölüm Başkanı Enes Yakışır, Erciyes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mehmet Arslan, Erciyes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Hamdi Özaktan, Toprak Mahsulleri Kayseri Şube Müdürü Salih Aksu katıldılar.
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış şunları söyledi. “ Hububat üretimi ilk günden beri Türkiye’nin önemli yapı taşlarından biridir. Bugün burada ortak akıl geliştirerek sektörün gelecek stratejilerine katkı vermemiz çok önemli olacaktır. Özellikle tohumda çeşitliliğin gerekliliği ve ARGE çalışmalarının mevsim değişikliğine uyum sağlayacak bitkiler üzerine yoğunlaşması gerektiğine inanıyorum.
Türkiye’de ve İlimizde hububat kalitesini ve rekoltesini artırmak için Kayseri Ticaret Borsası olarak, geliştirilecek her projeye destek vermeye hazırız. 
Programımıza katkı sağlayan, kıymetli akemisyenlerimize, üyelerimize ve katılımcılarımıza teşekkür ederiz.
 
 
PAYLAŞ
GÖNDER
KOCASİNAN’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN İHALE VAKTİ TARIMIN MERKEZİ KOCASİNAN’DAN KAYSERİ’YE YENİ BİR KAZANÇ KAPISI BAKAN KURUM KAYSERİ’NİN PROJELERİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ Kayseri'de öğretmenler pandemi sürecinde gönülleri fethetti Doktor Başkan'dan Kayseri'ye ikinci Tıp Fakültesi müjdesi LGBT lobileri LC Waikiki'ye boykot kararı aldı! İkinci el araçlarda fiyatlar durağan döneme geçecek Kayseri'de saç ve sakal kesimine zam geldi Kayseri Valiliği: Düğünler ve asker uğurlaması ile ilgili yeni kararları açıkladı Kayseri'de öğretmen ve öğrencilerden ihtiyaç sahiplerine 9 bin çuval un yardımı Dünya’nın En İyileri Arasına Kayseri’den Bir İsim Girdi Kayseri'de öğretmenler ihtiyaç sahiplerine 250 torba un yardımı yaptı Erdoğan: Hakkımızı mücadele ederek söke söke alacağız YATIRIMCILARIMIZI TÜRKİYE’NİN EN UYGUN VE EN BÜYÜK SERBEST BÖLGESİ’NE BEKLİYORUZ Tiryakilere kötü kötü haber! Sigara ve alkole ÖTV zammı geldi Cumhurbaşkanı Erdoğan:Salgın döneminde iki sektörün önemi ortaya çıktı TARIMDA ÜÇLÜ İŞBİRLİĞİ Benzin, motorin ve LPG'ye bu gece zam geliyor Kayseri’ye İki Yeni Okul Daha Akaryakıtta çifte indirim yapıldı Sarma sigara satışı yasaklandı mı? Belediyenin tıbbi aromatik bitki tarlaları çiftçiye yön verecek 1 Temmuz'dan sonra, borcu olanın elektrik ve doğalgazı kesilecek BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN YKS’DE “ÜCRETSİZ ULAŞIM” AÇIKLAMASI Kayseri'ye Yakışır !
×