Kayseri Şeker'le Ruslar arasında dikkat çeken anlaşma

Kayseri Şeker'le Ruslar arasında dikkat çeken anlaşma
Rus maden ve metalürji devi Meçel, Türkiye’nin en büyük şeker üreticisi Kayseri Şeker ile metalürjik kok sevkiyatı ile ilgili doğrudan anlaşma imzaladığını açıkladı.
Meçel’den yapılan açıklamada, Türkiye’nin en büyük şeker üreticisi Kayseri Şeker ile metalürjik kok sevkiyatı ile ilgili doğrudan anlaşma imzaladığı kaydedildi.
Anlaşmanın Kayseri Şeker heyetinin Meçel’e bağlı Moskova Kok ve Gaz Fabrikası’na düzenlediği ziyaret kapsamında imzalandığı belirtilen açıklamada, sevkiyatların Rusya’nın güneyinde yer alan Krasnodar bölgesindeki ‘Meçel-Temryuk’ limanı üzerinden organize edileceği belirtildi.
Anlaşmaya göre Meçel, 2019-2021 döneminde 90 bin tona kadar (her yaz dönemi boyunca yaklaşık 30 bin ton) metalürjik kok tedarik etmeyi taahhüt etti, fiyat konusuysa görüşmeler sonucunda belirlenmiş olacak.
Meçel Madencilik Genel Müdürü Pavel Ştark tarafından yapılan açıklamada “Türkiye’yi kok ürünlerinin satışı için ihracat yapılacak öncelikli pazarlardan biri olarak değerlendiriyoruz. 2018 yaz sezonunda Meçel’in madencilik birimi, Kayseri Sugar’a 10 bin ton kok sevkiyatı dâhil olmak üzere Türk tarım ve sanayi şirketlerine 50 bin ton kok sevkiyatı gerçekleştirdi” ifadeleri kullandı. 
Stark ayrıca, "Bu yıl Kayseri Şeker ile sağladığımız iş anlaşması sayesinde bu rakamı büyütmeyi umuyoruz. Ayrıca bunun, her iki taraf için de daha kârlı ticari koşullar sağlayacak olan, Kayseri Şeker ile doğrudan yapılan ilk kontrat olduğunu belirtmek gerekir" dedi. 
PAYLAŞ
GÖNDER
KOCASİNAN’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN İHALE VAKTİ TARIMIN MERKEZİ KOCASİNAN’DAN KAYSERİ’YE YENİ BİR KAZANÇ KAPISI BAKAN KURUM KAYSERİ’NİN PROJELERİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ Kayseri'de öğretmenler pandemi sürecinde gönülleri fethetti Doktor Başkan'dan Kayseri'ye ikinci Tıp Fakültesi müjdesi LGBT lobileri LC Waikiki'ye boykot kararı aldı! İkinci el araçlarda fiyatlar durağan döneme geçecek Kayseri'de saç ve sakal kesimine zam geldi Kayseri Valiliği: Düğünler ve asker uğurlaması ile ilgili yeni kararları açıkladı Kayseri'de öğretmen ve öğrencilerden ihtiyaç sahiplerine 9 bin çuval un yardımı Dünya’nın En İyileri Arasına Kayseri’den Bir İsim Girdi Kayseri'de öğretmenler ihtiyaç sahiplerine 250 torba un yardımı yaptı Erdoğan: Hakkımızı mücadele ederek söke söke alacağız YATIRIMCILARIMIZI TÜRKİYE’NİN EN UYGUN VE EN BÜYÜK SERBEST BÖLGESİ’NE BEKLİYORUZ Tiryakilere kötü kötü haber! Sigara ve alkole ÖTV zammı geldi Cumhurbaşkanı Erdoğan:Salgın döneminde iki sektörün önemi ortaya çıktı TARIMDA ÜÇLÜ İŞBİRLİĞİ Benzin, motorin ve LPG'ye bu gece zam geliyor Kayseri’ye İki Yeni Okul Daha Akaryakıtta çifte indirim yapıldı Sarma sigara satışı yasaklandı mı? Belediyenin tıbbi aromatik bitki tarlaları çiftçiye yön verecek 1 Temmuz'dan sonra, borcu olanın elektrik ve doğalgazı kesilecek BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN YKS’DE “ÜCRETSİZ ULAŞIM” AÇIKLAMASI Kayseri'ye Yakışır !
×