Kayseri Şeker Hedef Büyüttü Yurtdışına açılıyor

Kayseri Şeker Hedef Büyüttü Yurtdışına açılıyor
NUR Kayseri Şeker Fabrikası'nın, Kazakistan'ın Pavlodar eyaletinde bir şeker fabrikası inşa etmeyi planladığı bildirildi.
Kazakistan Ulusal Yatırım Şirketi Kazakh Invest'ten yapılan açıklamada, Kayseri Şeker Fabrikası'ndan bir heyetin, Kazakistan ziyareti kapsamında Pavlodar Eyaleti Valisi Bulat Bakauov ile görüştüğü belirtilerek, görüşmede Türk yatırımcıların ülkenin yatırım olanakları hakkında bilgi aldığı bildirildi.
Kayseri Şeker'in Pavlodar'da bir şeker fabrikası inşa etmeyi planladığı kaydedilen açıklamada, fabrikanın, günde 10 bin tona kadar pancar işleterek yılda 240 bin ton şeker üretme kapasitesine sahip olacağı aktarıldı.
Açıklamada, projenin başarıyla uygulanması halinde ülke piyasasında yüzde 10 olan Kazak şekeri payının yüzde 50'ye çıkarılacağı bildirildi.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdür Yardımcısı İsmail Gedik, Kazakistan'da pancardan şeker üretimi ile ilgili olduklarını belirterek, "Türkiye, dünyada pancardan şeker üretiminde 5. sırada yer alıyor. Piyasanın ihtiyacını görüyoruz ve Kazakistan'da şeker sanayisinin geliştirilmesi için tüm imkanların olduğunu düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.
Gedik, şeker üretiminde 50 yıldır faaliyet gösterdiklerini hatırlatarak, Kazakistan'da bu sektörün gelişmesine destek vermeye hazır olduklarını kaydetti.
PAYLAŞ
GÖNDER
Kudüs, Ramazan ayında Türkiye'den giden yardımlarla nefes aldı Suudi Arabistan'da kırbaç cezası kaldırıldı (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy,"Düşmanın kim olduğunu bilmiyoruz. Sanki bir 3. dünya savaşı gibi" dedi. Tıbbi Yardım paketleri Kayseri’den havalandı Akparti’den 'ABD'den YPG'ye sağlık yardımı' iddiasıyla ilgili açıklama Güney Afrika'ya tıbbi malzeme yardımıTSK'ye ait uçakla Kayseri Erkilet Hava alanı'ndan hareket etti Suudi Arabistan’dan yargı reformu 18 yaş altındakiler için idam cezasını kaldırdı Dünya Bankası Türkiye’nin Salgın Kredisini Onayladı WhatsApp'ta hızla yayılan bir mesaj; iPhone, iPad, Apple Watch ve hatta Mac'leri tehdit ediyor. Almanya'dan Kayseri’ye gelen 232 kişi karantinaya alınacak İtalya’da Belediye Başkanı koronavirüse karşı Kur'an-ı Kerim okuttu Koronavirüsle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar Koronadan Yurt dışında ölen Türk sayısı belli oldu UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne Eklenen Kayseri’den Koromaz Vadisi İlgi Görmeye Başladı Memduh Başkan’dan Kayseri’ye Müjde! Doların Ateşi Yükseldi ! Hong Konglu bilim adamları : Kovid-19’un Temmuz'a kadar kontrol altına alınması imkansız Türkiye'de 'WhatsApp yazışmalarının denetleneceği' iddia ediliyor Dünyanı En Zengin İşadamından İlginç İddia 20 Yılda Bir Salgınla Karşılacağız Dolar Ve Altın Rekora Koşuyor! Kovid-19 Türkiye’de Ne Zaman Zirveye Çıkar? Bilim Kurulu Üyesi Azap Açıkladı Korona Tedavisinde Dünya’da İlk Türkiye’de Uygulanacak. Dünya Sağlık Örgütünden Ezber Bozan Maske Uyarısı ! Rusya duyurdu: Korona Virüsü tedavi edecek ilaç geliştirildi Sahte İçkiden 194 Kişi Hayatını Kaybetti
×