Kayseri Şehir Hastanesi Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Kaniye Aydın’dan Koronvirüs Açıklaması

Kayseri Şehir Hastanesi Yoğun Bakım Uzmanı  Dr. Kaniye Aydın’dan Koronvirüs Açıklaması
KAYSERİ Şehir Hastanesi Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Kaniye Aydın, vatandaşlardan maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmelerini isteyerek, "Bu destek sağlanırsa pandemi durumundan en kısa zamanda kurtuluruz" dedi.
Kayseri Şehir Hastanesi'nde sağlık çalışanlarının koronavirüs salgınıyla mücadelesi sürüyor. Koronavirüs hastalarının yattığı yoğun bakım servisinde görevli Dr. Kaniye Aydın, hastalığın en ağır etkilerinden birinin solunum yetmezliği olduğunu söyledi. Aydın, "Yani akut solunum sıkıntısı gelişiyor. Bu tür ağır durumlarda hastaları 'entübasyon' dediğimiz bir işlemle solunum makinesine bağlıyoruz. Bu tür hastalarda durum daha ağır seyretmektedir, hastalar solunum cihazlarına bağlanıyor. Bu hastalarımızın seyri daha ağır oluyor. Bizim halkımızdan isteğimiz maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmeleri. Mümkün olduğunca dışarı çıkmamalarını öneriyoruz. Biz tüm gereken tedbirleri alıp, tedavileri veriyoruz. En önemlisi halkımızın bize desteği. Bu destek sağlanırsa pandemi durumundan en kısa zamanda kurtuluruz" dedi.
'COVİD-19'A YAKALANMAMAK GEREKİYOR'
Koronavirüs salgınına karşı vatandaşları uyaran Aydın, "Entübasyon hastanın soluk borusuna uygun bir tüpün yerleştirilmesi işlemidir. O tüp yerleştirildikten sonra hortumlar aracılığı ile hasta cihaza bağlanıyor. Hastanın akciğerinin yapamadığı işlemi bu cihaz yapıyor. Ancak cihazın belli bir kapasitesi var, çok ağır vakalarda bu cihaz yetersiz kalabiliyor ve maalesef hastaları kaybedebiliyoruz. Mümkün olduğunca Covid-19'a yakalanmamak gerekiyor. Bu açıdan sosyal mesafe, maske ve hijyene dikkat edilmesini öneriyoruz" ifadelerini kullandı.
 
 
Kaynak: DHA
PAYLAŞ
GÖNDER
Karayel: "AP'nin Kapalı Maraş kararını reddediyoruz" Sağlık Bakanı Koca: 03 Aralık Koronavirüs Vaka Sonuçlarını Açıkladı Toplu ulaşım araçlarını kullanmaya çalışan pozitif ve temaslı 9 kişi HES koduyla tespit edildi Bakan Kasapoğlu ve eşi koronavirüse yakalandı BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, “ENGELLİ KARDEŞLERİMİZ BAŞARI HİKAYESİ YAZIYOR” YATIRIM VE HİZMET ODAKLI BÜTÇE SEMT PAZARLARINDA ELEKTRONİK SAYAÇ DÖNEMİ Kayseri'de Kaza yapan otomobil ters döndü: 3 yaralı Kayseri'de Engelleri aşarak kendi işini kurdu Kayseri'de Sokağa çıkma kısıtlamaları avcıları olumsuz etkiledi Kayseri İl Sağlık Müdürü Benli’den Filyasyon Açıklaması KASKİ'DEN SU SAYACI UYARISI Kim ne kadar zam alacak? İşte Oranlar Kayseri’de Belediye çalışanı, bayrak hassasiyeti ile gönülleri fethetti Kayseri’de ambulans şoförünü döverek hastanelik ettiler TARIMDAKİ BÜYÜME SEVİNDİRDİ Enflasyon rakamları açıklandı. En Başarılı Belediye Başkanları Anket Sonuçları Açıklandı Kayseri'de İki arkadaşın kavgası kanlı bitti: 1 yaralı Sağlık Bakanı Koca: 02 Aralık Koronavirüs Vaka Sonuçlarını Açıkladı Kayserispor’un eski başkanı hayırsever işadamı vefat etti Kayseri'de Jandarma Kasım ayında kahvehane, pazar yeri ve halı sahalarda Covid-19 denetimi yaptı HAFTADA 10 UÇAK, ERCİYES İÇİN KAYSERİ’YE İNECEK Asgari ücret pazarlığında ilk toplantının tarihi belli oldu 7 bankanın çalışma saatleri değişti
×