Kayseri Şehir Hastanesi Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Kaniye Aydın’dan Koronvirüs Açıklaması

Kayseri Şehir Hastanesi Yoğun Bakım Uzmanı  Dr. Kaniye Aydın’dan Koronvirüs Açıklaması
KAYSERİ Şehir Hastanesi Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Kaniye Aydın, vatandaşlardan maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmelerini isteyerek, "Bu destek sağlanırsa pandemi durumundan en kısa zamanda kurtuluruz" dedi.
Kayseri Şehir Hastanesi'nde sağlık çalışanlarının koronavirüs salgınıyla mücadelesi sürüyor. Koronavirüs hastalarının yattığı yoğun bakım servisinde görevli Dr. Kaniye Aydın, hastalığın en ağır etkilerinden birinin solunum yetmezliği olduğunu söyledi. Aydın, "Yani akut solunum sıkıntısı gelişiyor. Bu tür ağır durumlarda hastaları 'entübasyon' dediğimiz bir işlemle solunum makinesine bağlıyoruz. Bu tür hastalarda durum daha ağır seyretmektedir, hastalar solunum cihazlarına bağlanıyor. Bu hastalarımızın seyri daha ağır oluyor. Bizim halkımızdan isteğimiz maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmeleri. Mümkün olduğunca dışarı çıkmamalarını öneriyoruz. Biz tüm gereken tedbirleri alıp, tedavileri veriyoruz. En önemlisi halkımızın bize desteği. Bu destek sağlanırsa pandemi durumundan en kısa zamanda kurtuluruz" dedi.
'COVİD-19'A YAKALANMAMAK GEREKİYOR'
Koronavirüs salgınına karşı vatandaşları uyaran Aydın, "Entübasyon hastanın soluk borusuna uygun bir tüpün yerleştirilmesi işlemidir. O tüp yerleştirildikten sonra hortumlar aracılığı ile hasta cihaza bağlanıyor. Hastanın akciğerinin yapamadığı işlemi bu cihaz yapıyor. Ancak cihazın belli bir kapasitesi var, çok ağır vakalarda bu cihaz yetersiz kalabiliyor ve maalesef hastaları kaybedebiliyoruz. Mümkün olduğunca Covid-19'a yakalanmamak gerekiyor. Bu açıdan sosyal mesafe, maske ve hijyene dikkat edilmesini öneriyoruz" ifadelerini kullandı.
 
 
Kaynak: DHA
PAYLAŞ
GÖNDER
Kayserispor'da yine Korona vakası! Meteorolojiden sağanak yağış uyarısı! Sağlık Bakanı Koca: 19 Ekim Koronavirüs Vaka Sonuçlarını Açıkladı Kayseri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Kadir Has Stadyumu'nda ağırlayacak BEYDEĞİRMENİ’NDE KURA GÜNÜ TALAS'TA AİLE İÇİ MUTLULUĞA DESTEK Kayseri'de tırın altında kalan adam hayatını kaybetti Kayserispor'da Başkan Gözbaşı'nın ailesine yapılan çirkin saldırının yansımaları sürüyor Kayseri'de tehlikeli ırk köpek besleyen 3 kişiye binlerce lira para cezası Kayseri'de Vali Günaydın'dan 'akraba ziyareti' uyarısı Kayseri'de solunum sıkıntısı çeken bebek hava ambulansı ile hastaneye yetiştirildi Kayseri''de Otomobiller çarpıştı: 1 yaralı. Kayseri'de UNESCO miras alanındaki taş ocağına köylüler karşı çıktı Kayseri'de uyuşturucuyu vücuduna sararak getiren kadın gözaltına alındı Kayseri'de bunalıma giren şahıs intihar etti Kızılırmak’ta Balıklar ölüyor tehlike kapıda Kayseri'de hafif ticari araçla otomobil çarpıştı: 1 yaralı Bilim Kurulu üyesi anlattı! Grip, koronavirüsten nasıl ayırt edilir? Kayseri’de Toplu Ulaşıma HES Kodu Geliyor Sağlık Bakanı Koca: 18 Ekim Koronavirüs Vaka Sonuçlarını Açıkladı Kayseri Valiliği Açıkladı: 7 gün boyunca korona denetimi yapılacak Kayseri'de trafik kazasında yaralanan sürücü hava ambulansı ile hastaneye kaldırıldı İçişleri Bakanlığı'ndan 'Kovid-19 tedbirleri' konulu ek genelge FETÖ'nün şifreleme yöntemleri itirafçıların ifadelerine yansıdı BÜYÜKKILIÇ'TAN "TOPLU ULAŞIMDA HİJYEN" AÇIKLAMASI
×