Kayseri Sağlık İl Müdürü Benli: Temaslıları gizlemeyin

Kayseri Sağlık İl Müdürü Benli: Temaslıları gizlemeyin
Koranavirüs salgının yükseliş hızının kısmen kesildiğini, durumun her geçen gün iyiye gittiğini belirten il Sağlık Müdürü Doçent Dr. Ramazan Benli: “Salgınla mücadele olanca hızıyla devam ediyor. Devlet olarak ve sağlıkçılar olarak biz elimizden gayreti gösteriyoruz. Geçen günlere nazaran Kayseri’de salgının hızı azalmaya başladı. Bu konuda bizim zorlandığımız bir nokta var salgına yakalanan korana olduğu tespit edilen hastalar temaslılarını gizliyor, söylemiyor. Bunun için de mücadele de zorlanıyoruz. Şunu belirteyim ki temaslıları söylemek insani bir görevdir” dedi.
Benli, “Temaslıları söylememek insanlara kendi çevrene topluma düşmanlık etmektir. Hasseten herkesten rica ediyorum. Testleri pozitif çıkan karantinaya alınan herkes aklında kaldığı kadar her temaslılarını sağlık ekiplerimize söylemelidir. Saklamak kimseye bir yarar sağlamaz. Hemşerilerimiz sağlık ekiplerimize bizlere yardımcı olursa kısa zamanda bu salgınında üstesinden geliriz aksi halde daha çok insan zarar görecektir. Temaslıyı söylemekle o insana kötülük etmiş olmazsınız aksine iyilik etmiş olursunuz, topluma iyilik etmiş olursunuz, bir vebalden kurtulmuş olursunuz. Biz sağlıkçılar olarak yetkililer olarak görevliler olarak başta Cumhurbaşkanından tutun da Bakanımız, Valimiz en alt kademedeki bir sağlıkçıya kadar görevimizi yapmaya gayret ediyoruz. Vatandaşımızın insanımızın sağlı için elimizden geleni yapıyoruz. Herkes üzerine düşeni yaparsa üstesinden gelemeyeceğimiz bir zorluk problem yoktur” şeklinde konuştu.
 
Geçtiğimiz hafta içerisinde salgının hızının kısmen azaldığını belirten Benli: “Bu hafta içerisinde sonuçların olumlu yönde geliştiğini daha kolay görebiliriz” dedi. Kendilerine verilen görevi layıkıyla yapmaya çalıştığını da ileri süren İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ramazan Benli: “Biz devletimizin bize verdiği görevi gerektiği gibi yapmaya gayret gösteriyoruz. Gayemiz insana, insanlığa ve milletimize hizmet etmektir. Gayret bizden takdir Cenabı Allah tandır. Biz Allah neyi takdir ettiyse onun olacağına inanın insanlarız. Cenabı Allah ne derse o olur. Ol deyince olduran o dur biz sadece aracıyı ve sebebin oluşması için görevlendirilmiş kullarız” diye konuştu.
 
 
Kaynak:kayserianadoluhaber
PAYLAŞ
GÖNDER
Kayserispor'da yine Korona vakası! Meteorolojiden sağanak yağış uyarısı! Sağlık Bakanı Koca: 19 Ekim Koronavirüs Vaka Sonuçlarını Açıkladı Kayseri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Kadir Has Stadyumu'nda ağırlayacak BEYDEĞİRMENİ’NDE KURA GÜNÜ TALAS'TA AİLE İÇİ MUTLULUĞA DESTEK Kayseri'de tırın altında kalan adam hayatını kaybetti Kayserispor'da Başkan Gözbaşı'nın ailesine yapılan çirkin saldırının yansımaları sürüyor Kayseri'de tehlikeli ırk köpek besleyen 3 kişiye binlerce lira para cezası Kayseri'de Vali Günaydın'dan 'akraba ziyareti' uyarısı Kayseri'de solunum sıkıntısı çeken bebek hava ambulansı ile hastaneye yetiştirildi Kayseri''de Otomobiller çarpıştı: 1 yaralı. Kayseri'de UNESCO miras alanındaki taş ocağına köylüler karşı çıktı Kayseri'de uyuşturucuyu vücuduna sararak getiren kadın gözaltına alındı Kayseri'de bunalıma giren şahıs intihar etti Kızılırmak’ta Balıklar ölüyor tehlike kapıda Kayseri'de hafif ticari araçla otomobil çarpıştı: 1 yaralı Bilim Kurulu üyesi anlattı! Grip, koronavirüsten nasıl ayırt edilir? Kayseri’de Toplu Ulaşıma HES Kodu Geliyor Sağlık Bakanı Koca: 18 Ekim Koronavirüs Vaka Sonuçlarını Açıkladı Kayseri Valiliği Açıkladı: 7 gün boyunca korona denetimi yapılacak Kayseri'de trafik kazasında yaralanan sürücü hava ambulansı ile hastaneye kaldırıldı İçişleri Bakanlığı'ndan 'Kovid-19 tedbirleri' konulu ek genelge FETÖ'nün şifreleme yöntemleri itirafçıların ifadelerine yansıdı BÜYÜKKILIÇ'TAN "TOPLU ULAŞIMDA HİJYEN" AÇIKLAMASI
×