Reklamı Kapat

Kayseri İl Sağlık Müdürü Benli’den Filyasyon Açıklaması

Kayseri İl Sağlık Müdürü Benli’den Filyasyon Açıklaması
İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, aile hekimleri tarafından yürütülen pandemi çalışmalarını değerlendirmek üzere, İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri, ilçe müdürleri ve aile hekimleriyle online video konferans toplantısı yaptı.
Toplantıda, filyasyon çalışmaları ve Aile Hekimlerinin hasta / temaslı takip süreçleri hakkında değerlendirmelerde bulunan İl Sağlık Müdürü Benli; “Pandeminin yönetiminde beş husus önemli. Bunlar; erken sürüntü, erken tanı, erken filyasyon, erken tedavi ve evde tedavi. Laboratuvar süremiz ortalama 11 saat, filyason süremiz ise 6 saat.
Filyasyon oranımız ise yüzde 99. Erken sürüntü almak için sizlerin desteği önemli. Covid-19 uyumlu hastalarınızdan numune almak için raporunu verip ve kurduğumuz numune alma çadırlarına yönlendirebilirsiniz. Uzak ise evine gönderip bilgilerini ilçe sağlık müdürlüklerine gönderelim. Numune verildikten sonra sonuç çıkana kadar HES kodunda riskli göründükleri bilgisini paylaşalım.
Onun için sonuçlanıncaya kadar evlerinden çıkmamaları gerekmektedir.
Ayrıca kurulan birimler vasıtası ile de hastaları arayarak ek temaslı bilgilerini almaya çalışıyoruz. Hastane yükümüzün artmaması adına hastalığı yerinde baskılamak için her akşam vakaları tek tek değerlendirerek elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Hala en önemli eksiğimiz vakalardan temaslı alamamaktır. İnsanımız birlikte çalıştıkları veya en azından son 5 gün yakın ve maskesiz beraber oldukları kişileri filyasyon ekiplerimize bildirmemektedirler.
Bu da salgının artışına neden olarak işimizi zorlaştırıyor. Bu mücadelenin en önemli ayaklarından biri olan Aile Hekimlerimizin de bu konuda destekleri bizim için önemli. Salgını bastırmanın yolu sahadan - aile hekimlerimizden geçiyor. Bu salgın toplum sağlığını ilgilendiren bir konu ve bu konuya mümkün olduğunca 1. basamak sağlık hizmetleri ve koruyucu hekimlik gözünden bakarak çözmeye çalışmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.
 
Kurumsal Haber
PAYLAŞ
GÖNDER
KAYSERİ’DE UYUŞTURUCU TACİRLERİNE DARBE! Sağlık Bakanı Koca: 27 Ocak Koronavirüs Vaka Sonuçlarını Açıkladı Kayseri'de Otomobile Çarpan Hafriyat Kamyonunun Sürücüsü Kaçtı Kayseri’de çalıntı araçların şase numaralarını değiştirip piyasaya sürdüler Kayseri'de Polis ekiplerinden nargile operasyonu Kayseri'de Alev alan saman balyaları ekipleri harekete geçirdi Kayseri'nin İncesu ilçesinde silahlı kavga: 1 yaralı Kayseri''de bir kişi evinde ölü bulundu. Kayak merkezlerine Covid-19 tedbirleriyle ilgili kısıtlama getirildi Kayseri'de 9 araç birbirine girdi, cadde savaş alanına döndü: 2'si ağır 7 yaralı Sağlık Bakanı Koca: 26 Ocak Koronavirüs Vaka Sonuçlarını Açıkladı Kayseri'de Oğlunu kül tablası ile yaralayan anneye ceza! Kayseri'de köpek kavgası nedeniyle akrabasını silahla yaralayan sanığa 8 yıl 1 ay hapis Kayseri'de 2 FETÖ sanığına örgüte yardımdan hapis cezası Kayseri'de Polisten kaçan şahıslardan ruhsatsız tabanca ve uyuşturucu maddeler ele geçirildi BEDELLİ ASKERLİK FİYATI YÜKSELDİ KAYSERİ’DE TAKLA ATAN ARAÇTAN SAĞ ÇIKTI KAYSERİ’DE DEAŞ OPERASYONU: 3 GÖZALTI Kayseri'de Kısıtlamada uyuşturucu ile yakalanan sürücüye gözaltı Tapu'da rüşvet operasyonu: 1'i müdür, 24 kişiye tutuklama Sağlık Bakanı Koca: 25 Ocak Koronavirüs Vaka Sonuçlarını Açıkladı Kayseri'de Cinayet davasında "Gel kuçu kuçu" söylemi tahrik sayıldı Kayseri'de halı yıkama hizmeti veren iş yeri kurşunlandı YAZICIOĞLU'NUN ÖLÜMÜYLE İLGİLİ 'İLK HAPİS CEZASI' VERİLDİ HASTANEDE KUMAR OYNANDI İDDİASINA SORUŞTURMA
×