Kayseri Hızlı Tren Hattı İçin Bakan Tarih Verdi

Kayseri Hızlı Tren Hattı İçin Bakan Tarih Verdi
ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Kayseri-Yerköy hızlı tren projesini önümüzdeki yıl tamamlayıp, ihalesini yapmayı planladıklarını söyledi.
ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Kayseri-Yerköy hızlı tren projesini önümüzdeki yıl tamamlayıp, ihalesini yapmayı planladıklarını söyledi.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, 12'nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'nda bugün yapılacak 'A400M RETROFIT uygulamaları imza töreni'ne katılmak üzere Kayseri'ye geldi. Bakanlar Akar ve Turhan, imza töreni önce Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ne ait sosyal tesiste Kayseri protokolü ile bir araya gelerek, yemek yedi. Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Bakan Turhan, "Milli Savunma Bakanımızla beraberiz. Kayseri'nin havaalanı, şehir içi ulaşımı, karayolları ve hızlı trenle ilgili olarak yetkili arkadaşlardan bilgi aldık. Biz de Kayseri'ye hak ettiği projeleri en kısa sürede tesis etmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz" diye konuştu.
Bakan Turhan, Kayseri-Yerköy hızlı tren projesiyle ilgili "Hızlı trenle ilgili net bir tarih yok. İhale hazırlık çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki yıl projesi tamamlanıp, bittiğinde ihalesini yapmayı planlıyoruz. İnşallah hedefimiz 2023" dedi. Bakan Turhan, Kayseri Havalimanı alanının genişletilmesi çalışmalarıyla ilgili ise "Bu konuda arkadaşlarımızdan bilgi aldık. Havaalanımıza yeni bir pist yapma konusunda arkadaşlarımız çalışmalarını yaptılar. Onu da inşallah önümüzdeki günlerde başlatacağız" ifadelerini kullandı.
 
PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri Valiliği Cuma Namazı Kılınacak Olan Camilerin Listesini Yayınladı ! Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Çelik: Sonbaharda küçük pikler olabilir Türkiye'de son 24 saatte 926 kişi daha COVID-19'u atlattı Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü Kayseri Tabip Odası'nı yalanladı Kayseri'de Otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti İkinci dalga gelecek mi? Bakan Koca açıkladı Vaka sayıları açıklandı... İyileşen hasta sayısı 130 bini geçti Resmi okullardaki yüz yüze telafi eğitim takvimi açıklandı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nden özel spor salonlarına siperlik maske Kayseri'de Çocuk ve gençler yeniden sokağa çıktı Kayseri'de Çocuk yüzünden çıkan kavgada aileler birbirine girdi Kayseri'de dinlenme tesisleri içinde yer alan restoranlar 24 saat açık olacak Kayseri'de 3 ev karantinaya alındı Kayseri'de Kuaförde korona virüs tespit edildi, filyasyon ekibi müşterilerin peşine düştü Veriler açıklandı... Bugünkü vaka sayısı 800'ün altına düştü Kayseri'de 'Sosyal mesafe' uyarısını duyunca kendisine zarar verdi Kayseri'de kavgada silah kullanıldı: 3 yaralı Kayseri'de, 6 apartmanda uygulanan karantina 14 gün uzatıldı Kayseri'de müzeler kapılarını yeniden açtı Kayseri'de yaralı halde bulunan 2 kızıl şahin tedavi altına alındı SAĞLIKLI BİR ÇEVRE İÇİN KOCASİNAN’DA TÜM AÇIK ALANLAR İLAÇLANIYOR Kayseri Valiliği Toplu Taşıma Genelgesi İyileşen toplam hasta sayısı 130 bine yaklaştı Kayseri'nin Develi ilçesinde 25 ev karantinaya alındı Kayseri Şehir Hastanesinde "normalleşme" yoğunluğu
×