Karayel Metinere Haddini Bildirdi.

Karayel Metinere Haddini Bildirdi.
AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, gazeteci Mehmet Metinerin katıldığı bir programda ‘´Kayseri Türkiye´nin Pensilvanya´sıdır´´ sözlerine cevap verdi. Karayel, kötü söz sahibine aittir ifadesini kullandı. Karayel, “Kayseri üzerinden kendilerine prim yaptırmaya Kayseri de yapılan yatırımlara bir baksınlar. Onları örnek versinler. Kayseri çalışkanlığın, sanayinin, Selçuklu eserlerinin, pastırmanın, sucuğun ve iyiliğin olduğu bir şehirdir” dedi.
AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, AK Parti İl Başkanlığında gündemi değerlendirdi. Karayel konuşmasını şöyle sürdürdü;
“Şehirlerimizden her hangi birinin bile Fetö terör örgütü ile anılıyor olması ya da anılması hoş bir şey değil özellikle de Kayserimiz içinde böyledir. Pensilvanya benzetmesi son derece ağır ve yakışıksız bir benzetmedir. Kayserimizden bahsedecekseniz eğer özellikle Mevlana Hazretlerinin hocası Seyyid Burhanettin´den, HunatHatun´dan, Selçuklunun başkenti olmasından, Selçuklu eserlerinden, sanayisinden, ticaretinden, sanatından, ekonomisinden bahsetmemiz gerekir. Pastırmasından, sucuğundan, yağlamasından, mutfağından bahsetmemiz gerekir. Selçuklu başkenti olması hasebi ile birçok özelliğinin yanında insanının zekâsından bahsetmemiz gerekir. Bunlar dura dura Fetö den bahsetmemiz ve şehrimizi Fetö ile anmak çok büyük bir talihsizlik, bunu kesinlikle kabul etmiyoruz. Biz Kayseri olarak Fetö ile en çok mücadele eden şehirlerin başında geliyoruz. Hükümetimiz 15 Temmuz hain darbe girişiminden önce biliyorsunuz bu yapı ile mücadeleye başladık. Darbe girişiminden sonra da son derece hızlı şekilde çalışmalar yapıldı. Bu çalışmalar içerisine bütün şehirler gibi Kayseri´de üzerine düşeni yapmıştır. Şehrini temizlemiştir. Şehrinde olan Fetöcülere hiçbir şekilde destek vermemiştir. Fetö terör örgütünden olanlar ile ilgili de herkes gereğini yapmıştır. Kurumlarda gereğini yapmıştır. Dolayısı ile 15 Temmuzdan beri bütün bu çaba ve mücadeleye rağmen hala şehrimizin adını Fetö ile anmak çok uygun bir davranış değil. Bunu özellikle ifade etmek istiyoruz. Kayseri ile ilgili yapılan yakıştırmaları kesinlikle kabul etmiyoruz. Pensilvanya terimi anlayan için çok ağır bir terim. Farkındayız. Kayseri deki insanlarımızda farkında son derece rahatsızlar. Dolayısı ile ağzımızdan çıkanı son derece dikkatli seçmek durumundayız. Özellikle Ak Partide daha önce milletvekilliği yapmış siyasilerin bu konu ile ilgili ellerinde bilgi belge varsa bunları ilgili makamlara iletmelerini istiyoruz. İlgili makamlar, savcılarımız, polisimiz gerekli bütün çalışmaları yapacaktır. Adli süreç gerektirenlerle ilgili adli süreç mutlaka yapılacaktır. Her hangi bilgi belge ortaya koymadan şehri töhmet altında bırakmak bütünü ile şehri hedef göstermek yakışan bir davranışta değildir. Bunu özellikle ifade etmek istiyorum.”
KÖTÜ SÖZ SAHİBİNE AİTTİR
AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, dün Kayseri de yeni yapılacak yatırımlar ile ilgili imzalar atıldı. Şehrimizi karalamaya çalışanlar yapılan yatırımlara ve yapılacak projelere bir baksınlar. İftira atmaya çalışanların gündeme gelmek gibi bir durumları varsa bu işin yolu Kayseri´den geçmiyor. Bizi dışarı da tutsunlar´´ dedi.
PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri Valiliği Cuma Namazı Kılınacak Olan Camilerin Listesini Yayınladı ! Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Çelik: Sonbaharda küçük pikler olabilir Türkiye'de son 24 saatte 926 kişi daha COVID-19'u atlattı Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü Kayseri Tabip Odası'nı yalanladı Kayseri'de Otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti İkinci dalga gelecek mi? Bakan Koca açıkladı Vaka sayıları açıklandı... İyileşen hasta sayısı 130 bini geçti Resmi okullardaki yüz yüze telafi eğitim takvimi açıklandı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nden özel spor salonlarına siperlik maske Kayseri'de Çocuk ve gençler yeniden sokağa çıktı Kayseri'de Çocuk yüzünden çıkan kavgada aileler birbirine girdi Kayseri'de dinlenme tesisleri içinde yer alan restoranlar 24 saat açık olacak Kayseri'de 3 ev karantinaya alındı Kayseri'de Kuaförde korona virüs tespit edildi, filyasyon ekibi müşterilerin peşine düştü Veriler açıklandı... Bugünkü vaka sayısı 800'ün altına düştü Kayseri'de 'Sosyal mesafe' uyarısını duyunca kendisine zarar verdi Kayseri'de kavgada silah kullanıldı: 3 yaralı Kayseri'de, 6 apartmanda uygulanan karantina 14 gün uzatıldı Kayseri'de müzeler kapılarını yeniden açtı Kayseri'de yaralı halde bulunan 2 kızıl şahin tedavi altına alındı SAĞLIKLI BİR ÇEVRE İÇİN KOCASİNAN’DA TÜM AÇIK ALANLAR İLAÇLANIYOR Kayseri Valiliği Toplu Taşıma Genelgesi İyileşen toplam hasta sayısı 130 bine yaklaştı Kayseri'nin Develi ilçesinde 25 ev karantinaya alındı Kayseri Şehir Hastanesinde "normalleşme" yoğunluğu
×