Karayel Metinere Haddini Bildirdi.

Karayel Metinere Haddini Bildirdi.
AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, gazeteci Mehmet Metinerin katıldığı bir programda ‘´Kayseri Türkiye´nin Pensilvanya´sıdır´´ sözlerine cevap verdi. Karayel, kötü söz sahibine aittir ifadesini kullandı. Karayel, “Kayseri üzerinden kendilerine prim yaptırmaya Kayseri de yapılan yatırımlara bir baksınlar. Onları örnek versinler. Kayseri çalışkanlığın, sanayinin, Selçuklu eserlerinin, pastırmanın, sucuğun ve iyiliğin olduğu bir şehirdir” dedi.
AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, AK Parti İl Başkanlığında gündemi değerlendirdi. Karayel konuşmasını şöyle sürdürdü;
“Şehirlerimizden her hangi birinin bile Fetö terör örgütü ile anılıyor olması ya da anılması hoş bir şey değil özellikle de Kayserimiz içinde böyledir. Pensilvanya benzetmesi son derece ağır ve yakışıksız bir benzetmedir. Kayserimizden bahsedecekseniz eğer özellikle Mevlana Hazretlerinin hocası Seyyid Burhanettin´den, HunatHatun´dan, Selçuklunun başkenti olmasından, Selçuklu eserlerinden, sanayisinden, ticaretinden, sanatından, ekonomisinden bahsetmemiz gerekir. Pastırmasından, sucuğundan, yağlamasından, mutfağından bahsetmemiz gerekir. Selçuklu başkenti olması hasebi ile birçok özelliğinin yanında insanının zekâsından bahsetmemiz gerekir. Bunlar dura dura Fetö den bahsetmemiz ve şehrimizi Fetö ile anmak çok büyük bir talihsizlik, bunu kesinlikle kabul etmiyoruz. Biz Kayseri olarak Fetö ile en çok mücadele eden şehirlerin başında geliyoruz. Hükümetimiz 15 Temmuz hain darbe girişiminden önce biliyorsunuz bu yapı ile mücadeleye başladık. Darbe girişiminden sonra da son derece hızlı şekilde çalışmalar yapıldı. Bu çalışmalar içerisine bütün şehirler gibi Kayseri´de üzerine düşeni yapmıştır. Şehrini temizlemiştir. Şehrinde olan Fetöcülere hiçbir şekilde destek vermemiştir. Fetö terör örgütünden olanlar ile ilgili de herkes gereğini yapmıştır. Kurumlarda gereğini yapmıştır. Dolayısı ile 15 Temmuzdan beri bütün bu çaba ve mücadeleye rağmen hala şehrimizin adını Fetö ile anmak çok uygun bir davranış değil. Bunu özellikle ifade etmek istiyoruz. Kayseri ile ilgili yapılan yakıştırmaları kesinlikle kabul etmiyoruz. Pensilvanya terimi anlayan için çok ağır bir terim. Farkındayız. Kayseri deki insanlarımızda farkında son derece rahatsızlar. Dolayısı ile ağzımızdan çıkanı son derece dikkatli seçmek durumundayız. Özellikle Ak Partide daha önce milletvekilliği yapmış siyasilerin bu konu ile ilgili ellerinde bilgi belge varsa bunları ilgili makamlara iletmelerini istiyoruz. İlgili makamlar, savcılarımız, polisimiz gerekli bütün çalışmaları yapacaktır. Adli süreç gerektirenlerle ilgili adli süreç mutlaka yapılacaktır. Her hangi bilgi belge ortaya koymadan şehri töhmet altında bırakmak bütünü ile şehri hedef göstermek yakışan bir davranışta değildir. Bunu özellikle ifade etmek istiyorum.”
KÖTÜ SÖZ SAHİBİNE AİTTİR
AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, dün Kayseri de yeni yapılacak yatırımlar ile ilgili imzalar atıldı. Şehrimizi karalamaya çalışanlar yapılan yatırımlara ve yapılacak projelere bir baksınlar. İftira atmaya çalışanların gündeme gelmek gibi bir durumları varsa bu işin yolu Kayseri´den geçmiyor. Bizi dışarı da tutsunlar´´ dedi.
PAYLAŞ
GÖNDER
×