Reklamı Kapat

KALKAN: MÜCADELEMİZİ HER ŞARTTA SÜRDÜRECEĞİZ!

KALKAN: MÜCADELEMİZİ HER ŞARTTA SÜRDÜRECEĞİZ!
Eğitim Bir Sen Kayseri 1 nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan basın açıklaması yaptı. Kalkan, Eğitim Bir Sen 2006’dan beri Kayseri’de yetkili sendika, eğitim çalışanlarının zor zamanlarında sürekli onların yanlarında olan bir sendika olarak 16 yıldır üyelerimizin yüklediği sorumluluğu hakkıyla yerine getirmeye çalıştık, dedi.

Aydın Kalkan açıklamasını şu şekilde sürdürdü: Kayseri’de 20443 eğitim çalışanı bulunmaktadır. 15.624 eğitim çalışanı herhangi bir sendikaya üye durumda. Sendikalara üye olan eğitim çalışanlarından 8928’si eğitim Bir Sen’i tercih eti. Ekonomik problemlere rağmen üyelerimizle birlikte her türlü zorlukla mücadele etmenin gayreti içerinde olduk.

Ekonomik krizlerden en çok sabit ücretliler etkilenmektedir, fakat uluslarası arenada yaşanan olumsuzluklar Türkiye’yi daha fazla etkiledi. Bizim sendikacılık anlayışımızda vatan, devlet, millet kavramları da çok önemlidir. “Devlete ne olursa olsun” anlayışında olmadık. Gerçek anlamda yerine göre fedakârlık da yaptık ama hiçbir zaman kaldırımın taşıyla,esnafın camıyla işimiz olmadı.

Bu dönemde 3600 ek gösterge talebimizi gerçekleştirdik, öğretmenlik kariyer mesleği oldu, uzman ve başöğretmenlik sisteminin çalışmasını sağladık, ücretlerdeki vergi yükünü hafiflettik, yerelde haksızlığa uğradıklarını düşünen üyelerimizin haklarını davalar açarak kazandık, Milli eğitim bürokrasisi ile sürekli iletişim ve eşgüdüm halinde çalıştık.

Bizi ve diğer sendikaları destekleyen eğitim çalışanlarına teşekkür ediyorum, Eğitim Bir Sen ailesinin değerli üyelerine özellikle teşekkür ediyorum, mücadelemizi her şartta ve ortamda sürdürmeye devam edeceğiz.

PAYLAŞ
GÖNDER
×