Reklamı Kapat

KADEM KAYSERİ TEMSİLCİLİĞİNDEN DİKKAT ÇEKEN ETKİNLİK!

KADEM KAYSERİ TEMSİLCİLİĞİNDEN DİKKAT ÇEKEN ETKİNLİK!
Kadın ve Demokrasi Derneği Kayseri temsilciliği Melikgazi Belediyesi Tiyatro Salonunda ‘Ebeveyn İlişkisinin Çocukta Etkisi’ konulu konferans düzenledi.

Konferans Uzm. Klinik Psk. Müjde Yahşi tarafından verildi.
Toplantıda KADEM Tanıtım Filmi, Genel Tanıtım Filmi, Üreten Kadın, Güçlü Kadın ve kamu spotu olan Sevgi ile Şiddet Yan Yana Gelmez’ tanıtım videoları sunumu yapıldı.

 Kadem Kayseri İl Temsilcisi Sibel Göç Karaosmanoğlu bir konuşma gerçekleştirerek şöyle konuştu. "KADEM, kadının onuru ile yaşayabileceği güvenli toplum ve adil bir gelecek inşa etmek amacıyla çalışan ‘Var Oluşta Eşitlik, Sorumlulukta Adalet’ ilkesini savunan bir sivil toplum kuruluşu.Toplumda kendini gerçekleştirmiş, kendini ifade etmeyi bilen bir kadın duyarlı bir anne, mutlu bir eş, iyi bir evlat olur. Bu anlamda kadın ve erkek bir bütünün iki anlamlı parçasıdır. Bu bütünlüğü korumak da hepimizin görevidir’ dedi.

Proğramın konuşmacılarından Müjde Yahşi, Çocuğun hayata baktığı pencere şekilleri, mutsuz evlilik, mutsuz çocuk, iletişim üslubu gibi konulara değinerek şu ifadeleri kullandı.

 "Öfke konusunda Peygamber Efendimizin hadisinden örnek verecek olursak; ‘oturmak veya yatmak, abdest almak, toprağa temas etmek, dua ve zikir ile meşgul olmak öfke kontrolünde nebevi davranışsal çarelerdir’ dedi.

Çocukluk eğitiminde ebeveynin birbiriyle ilişkisinin önemine değinen Yahşi eşler arasında sık yaşanan çatışmaların ne olduğunu sordu. Katılımcılardan gelen yanıtlarla salonda eğlenceli anlar yaşandı.

 Konferans sonunda KADEM İl Temsilcisi Sibel Göç Karaosmanoğlu Uzm. Klinik Psk. Müjde Yahşi’ye katkılarından dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.

PAYLAŞ
GÖNDER
×