İsrail Gazze'de Anadolu Ajansının binasını vurdu

İsrail Gazze'de Anadolu Ajansının binasını vurdu
İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde içinde Anadolu Ajansının ofisinin de bulunduğu binayı vurdu.
İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde Anadolu Ajansı ofisinin de bulunduğu binaya hava saldırısı düzenledi. 
Gazze'deki AA muhabirlerinin aktardığı bilgiye göre, İsrail güçleri tarafından Gazze'deki AA ofisinin bulunduğu binaya önce uyarı atışı yapıldı. 
AA çalışanları, uyarı atışının hemen ardından yanlarına alabildikleri birkaç eşya ile birlikte binayı boşalttı. Kısa bir süre sonra İsrail savaş uçaklarının en az 5 roketle düzenlediği hava saldırısı sonucu bina tamamen yıkıldı.
Anadolu Ajansı çalışanlarının durumunun iyi olduğu bildirilirken, saldırıda herhangi bir can kaybı olup olmadığına dair henüz kesin bilgiye ise ulaşılamadı.
İsrail ordusu, Gazze'den atılan roketleri gerekçe göstererek bugün öğleden sonra bölgeye hava saldırıları başlatmıştı. 
Saldırılarda 1'i bebek, 1'i hamile olmak üzere 3 Filistinli şehit olmuş, en az 12 kişi de yaralanmıştı.
İsrail ordusu, önceki yıllarda da bir çok basın kuruluşuna ait binayı hedef almıştı.
"AA ofisinin hedef alınması tanıkların uzaklaştırılması girişimdir"
Filistin Hükümeti'nden konuyla ilgili, "AA ofisinin hedef alınması, tanıkların uzaklaştırılması girişimidir ve İsrail’in Gazze’ye yönelik katliamlarına hazırlıktır." açıklaması yapıldı. 
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da konuyla ilgili değerlendirmesinde "İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nde AA ofisinin de bulunduğu binayı vurmasını en sert şekilde kınıyoruz." ifadelerini kullandı.
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nde AA ofisinin de bulunduğu binayı vurması dolayısıyla geçmiş olsun dileğinde bulundu
PAYLAŞ
GÖNDER
İkinci el araç satışında yapılan yeni düzenlemeler Resmi Gazete'de yayınlandı Kayseri Valiliği Açıkladı, 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkması kısıtlandı Sağlık Bakanı Koca: 14 Ağustos Koronavirüs Vaka Sonuçlarını Açıkladı Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Yol haritamız hazır AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki:"Güçlü ülke olursak Akdeniz'de haklarımızı savunabiliriz" Vali Günaydın'dan Muhtarlara Pandemi Mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'İlk cevabı aldılar' demişti... İşte perde arkası Bu ilde nişan, sünnet, kına ve sokak düğünleri yasaklandı Bu ilde 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkması kısıtlandı AK Parti İl Başkanı Çopuroğlu, "Darbe rüyası görenlerin korkulu rüyası olduk" Vali duyurdu: 65 yaş üstü vatandaşlara koronavirüs yasağı geldi! Sağlık Bakanı Koca: 12 Ağustos Koronavirüs Vaka Sonuçlarını Açıkladı Bakan Ziya Selçuk açıkladı... Okullar uzaktan eğitimle açılacak Bakan Koca: Yüz yüze eğitime kademeli olarak geçilmeli Kayseri Valiliği Halı Saha Tesislerine Yönelik Tedbirleri Açıkladı Sağlık Bakanı Koca: 11 Ağustos Koronavirüs Vaka Sonuçlarını Açıkladı Kayseri, AK Parti Kadın Kollarından Dilipak'a tepki Vali açıkladı: Düğünlerle ilgili çok ciddi riskler var, kısıtlama getirilebilir Okullar 31 Ağustos'ta açılacak mı?İşte eğitimciler ve sağlıkçıların üzerinde durduğu 5 farklı model Kayseri tartışmasına CHP de girdi Sağlık Bakanı Koca: 10 Ağustos Koronavirüs Vaka Sonuçlarını Açıkladı Kayseri Valiliği:Düğün,nişan,sünnet düğünü, kına gecesi etkinlikleri ilgili yeni kararları açıkladı BÜYÜKKILIÇ’TAN MECLİS TOPLANTISI’NDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ HAVALİMANI’NIN İHALE TARİHİNİ AÇIKLADI Sağlık Bakanı Koca: 09 Ağustos Koronavirüs Vaka Sonuçlarını Açıkladı
×