İmamoğlu'nun mazbatası iptal oldu

İmamoğlu'nun mazbatası iptal oldu
AK Parti YSK Özel Temsilcisi Recep Özel'den İstanbul Seçimi'nin iptal edilmesinden sonra açıklamalarda bulundu. Özel yaptığı açıklamada, "Mazbata iptal kararı da çıktı" dedi.
İşte Özel'in açıklamalarından satır başları;
Olağanüstü itiraz hakkımızı kullanarak itirazda bulunmuştuk. Bunlardan sandık görevlilerinin özellikle kamu görevlileri olmama konusunda ısrarlıydık.
Biz bununla ilgili düzenlemeyi 2018 yılında yapmıştık. Emredici bir hükümdü.
Talebimizin haklılığı YSK'nın kararı ile teyit edilmiş oldu.
Herkes hür iradesiyle karara katıldı. 7'ye 4 bir karar çıktı. Hukuki açıdan herkes kendi değerlendirmesini yaptı. Karar hayırlı olsun diyoruz.
Mazbata iptal kararı çıktı.
Oy pusuluları tekrar basılacak.
Bir an önce seçimde çıkmak için tarih öne çekildi.
SİYASİ PARTİLER AYNI ADAYLARLA MI KATILACAK?
Partiler aynı adaylarla seçime gidebilir. Ölüm ve istifa halinde adaylar değişebilir.
O tarih itibariyle 18 yaşına girenler oy kullanacak.
Büyükçekmece ve Maltepe görüşülmeye devam edecek.
PAYLAŞ
GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sokağa çıkma kısıtlamasını iptal etti Türkiye'de son 24 saatte 926 kişi daha COVID-19'u atlattı İkinci dalga gelecek mi? Bakan Koca açıkladı Vaka sayıları açıklandı... İyileşen hasta sayısı 130 bini geçti Veriler açıklandı... Bugünkü vaka sayısı 800'ün altına düştü MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den erken seçim açıklaması! Türkiye'de salgın ne zaman bitecek? Bakan Koca yanıtladı Sağlık Bakanı Koca :Vaka sayısında bugüne kadar ki en düşük sayı görüldü Seyahat izin belgesi zorunluluğu yürürlükten kaldırıldı Türkiye'nin 30 Mayıs Koronavirüs Vaka Sonuçları Sağlık Bakanı Koca:Test sayısı arttı, yeni vaka sayısı azaldı Çopuroğlu, "Siyasetle uğraşan insanların sahada olmak gibi bir hasreti olması gerekir" dedi Haftasonu Kayseri’de ve 15 İlde Sokağa Çıkma Kısıtlaması Olacak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca:Test sayısı düne göre 1,6 oranında arttı Cumhurbaşkanı Erdoğan: 65 yaş ve üstü vatandaşlar artık bu saatlerde dışarı çıkabilecek Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şehirler arası kısıtlamalar 1 Haziran'da kaldırılıyor Cumhurbaşkanı Erdoğan: 20 yaş altıyla ilgili sokağa çıkma uygulamasını 18 yaşa indirildi Sağlık Bakanlığı 27 Mayıs 2020 tarihli verileri açıkladı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile “Kayseri Zirvesi” yapıldı BAŞKAN PALANCIOĞLU, İLK MESAİ GÜNÜ PERSONELİ İLE BAYRAMLAŞTI BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ HEM BAYRAM KUTLADI HEM DE UYARDI Bakan Varank: "Cumhurbaşkanımızın 18 yıllık büyük mücadelesi sayesinde elde edildi"dedi Türkıye’nin 26 Mayıs Covid-19 Vaka Sonuçları Türkıye’nin 25 Mayıs Covid-19 Vaka Sonuçları Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni normalin 3 önemli kuralını açıkladı
×