İBB'de istifa zinciri

İBB'de istifa zinciri
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu geçtiğimiz gün mazbatasını aldı. İmamoğlu'nun bugün göreve başlamasının ardından 9 İBB çalışanı istifa ettiğini duyurdu.
İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı sosyal medyadan duyurduğu mesaj ile istifasını açıkladı. Dr. Hayri Baraçlı yaptığı açıklamada; "İnancımıza, misyonumuza, kendimize ve İstanbul'a olan saygımız nedeniyle yeni yönetimin kendi ekibiyle çalışmasının önünü açmak için büyük bir gayretle yürüttüğümüz görevlerimizi kendi isteğimizle bırakıyoruz." ifadeleri kullanıldı.
Hayri Baraçlı'nın istifasını duyurduğu diyer isimler;
Genel Sekreter Dr. Hayri Baraçlı
Genel Sekreter Yardımcısı Muzaffer Hacımustafaoğlu
Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Bulut
Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Karalı
Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Macit
Genel Sekreter Yardımcısı Çağatay Kalkancı
Genel Sekreter Yardımcısı Eyyüp Karahan
Genel Sekreter Yardımcısı Adil Kara İsmailoğlu
1. Hukuk Müşaviri Ali Karaaslan
SOSYAL MEDYA HESABINDAN YAPILAN AÇIKLAMA
İşte Baraçlı'nın yaptığı açıklama;
"23 Haziran'da gerçekleşen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme Seçimi, demokratik bir ortamda gerçekleşmiş ve İstanbulluların tercihi ile Sayın Ekrem İmamoğlu başkan olarak seçilmiştir. Kendilerini tebrik ederiz.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğine bağlı yöneticiler olarak; demokrasiye olan inancımız, misyonumuza, kendimize ve İstanbul'a olan saygımız nedeniyle yeni yönetimin kendi ekibiyle çalışmasının önünü açmak için büyük bir gayretle yürüttüğümüz görevlerimizi kendi isteğimizle bırakıyoruz.
Bu kararımızı Başkanlığa iletirken, aynı zamanda siz saygıdeğer İstanbullularla paylaşmayı da bir görev olarak görüyoruz.
İstanbul'a hizmet etmek için görev alan ve alacak olan herkese başarılar diliyoruz. İstenildiğinde İstanbul'a hizmet tecrübelerimizi yeni yönetim ve ekibi ile her an paylaşmaya hazır olduğumuzun da özellikle bilinmesini isteriz.
Bugüne kadar icra ettiğimiz görevlerde bize güvenen Sayın Cumhurbaşkanımıza, devlet ricalindeki tüm büyüklerimize ve belediye başkanlarımıza, birlikte İstanbul'a hizmet etmekten gurur duyduğumuz 84 bin'e yakın çalışma arkadaşlarımıza ve hemşehrilerimize teşekkür ederiz.
Aziz İstanbullulara saygılarımızla arz ederiz."
PAYLAŞ
GÖNDER
×