Reklamı Kapat

Hıdrellez Yolundaki çalışmalar tamamlandı

Hıdrellez Yolundaki çalışmalar tamamlandı
Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını tamamladığı, kentin kuzeyinde Erkilet Bulvarı’nın devamında Yamula Barajı’na kıyısı bulunan 10’dan fazla mahalleye hizmet verecek Hıdırellez Yolu, tüm çalışmalar tamamlanarak, modern, konforlu ve güvenli hale geldi
Bölge sakinlerinin, “Hayal bile edemeyeceğimiz bir yoldu” diye tanımladığı yol aynı zamanda Yamula Barajı’na kıyısı olan bölgelerin cazibesinin artmasına da neden olacak.
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yapım talimatı verdiği ve inşası sırasında defalarca yerinde denetimler yaptığı Hıdırellez Yolu’nun tamamı fedakârca ve özverili şekilde yapılan çalışmaların ardından vatandaşın hizmetine sunuldu. Maliyeti 10 milyon lirayı aşan Hıdırellez Yolu, gece aydınlatmaları da tamamlanarak rahat, konforlu ve güvenli bir yol haline geldi. Başkan Büyükkılıç, modern ve konforlu ulaşım ile şehrin kuzeyini merkeze bağlayan yola ilişkin, “Bölgemize, Erkilet’imize ve bu bölgedeki mahallelerimize, köylerimize hayırlı uğurlu olsun” temennisinde bulundu. Yolda yürütülen çalışmaları ve bölgenin zorlu yapısını bilen bölge sakinlerinin, “Hayal bile edemeyeceğimiz bir yoldu” diye nitelediği çalışmalar sonucu Yamula Barajı’na kıyısı bulunan yerleşim birimlerinin de cazibesi artmış olacak. Gerçekleştirdiği projeler ve yaptığı hamleler ile kırsal ve merkez mahalleler arasındaki farkı en aza indirmeye gayret gösteren Başkan Büyükkılıç, şehrin entegrasyonunda önemli bir rol üstlenecek Hıdırellez Yolu’nun Yamula Barajı’na kıyısı bulunan yerleşim birimlerine bağlantıyı sağlayan stratejik öneme sahip bir yol olduğunu ifade etti. Vatandaşların can ve mal güvenliğinin her şeyden çok daha önemli olduğunu dile getiren Başkan Büyükkılıç, bu nedenle yoldaki tehlikeli virajların tamamen yok edilip, vadilerin toprakla doldurulduğunu, istinat duvarlarının yapıldığını, yol altyapısını korumak için ve olası bir taşkına karşın kutu menfezlerin yerleştirildiğini ve oto korkuluk ile yolun daha da güvenli hale getirildiğini ifade etti.
Modern ve güvenli hale getirilen toplam 5 kilometre uzunluğundaki Hıdırellez Yolu aynı zamanda genişletilerek güvenlik şeridi haricinde 2 çıkış 1 iniş şeridi olarak kullanıma sunuldu, gece aydınlatma ve güvenlik önlemleri de tamamlandı. Şehrin kuzeyinde bulunan mahalleleri otoyol konforunda merkeze bağlayan Hıdırellez Yolu ile ulaşım güvenli ve konforlu bir şekilde sağlanmaya başlandı. Hıdırellez Yolu’nun ilk etabının tamamlanmasının ardından bölgede bulunan maden ocağındaki çalışmalar nedeniyle heyelan riski nedeniyle yol kullanıma kapatılmıştı.
"Gece-gündüz demeden çalışıldı"
Başkan Büyükkılıç, konuya anında müdahil olarak gerekli işlemleri başlatmış ve yolu tekrardan ulaşıma açık hale getirmeye yönelik çalışmalara koyulmuştu. Bu kapsamda gece-gündüz demeden, çift vardiya çalışan ekipler, 3 eskavatör ile 60 -70 derecelik açıda yapılan çalışmalar sayesinde 350 bin ton toprak ve kaya taşınmış, yol eski haline dönüştürülmüş ve yol kenarına 50 adet beton blok konularak yol güvenliği sağlanmıştı. Sabahın beşinden gecenin dokuzuna kadar, gece gündüz demeden ekiplerin faaliyetleri devamında, ikinci etabı da tamamlanan Hıdırellez Yolu, modern, konforlu ve güvenli bir yol haline geldi.
PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri’de Sınıflarının kapatılmasını istemeyen veliler toplandı Kayseri’de Düğünde oynayarak çekim yapan kameramana tazminat DOÇ. DR. AKSOY HASTANEMİZDE KORONAVİRÜSTEN YATAN GEBELERİMİZİN BİR DOZ AŞISI BİLE YOK Kayseri’de Bu kış çetin geçecek Kayseri'de FETÖ/PDY operasyonunda 7 şüpheli yakalandı İlk 1000 İhracatçı Listesinde 21 Kayseri Firması Yer Aldı Kayseri’de İşadamlarını Avukat 42 Milyon TL nasıl dolandırdı? Terör örgütü DEAŞ üyesi 4 kişi Kayseri'de gözaltına alındı Kayseri'de doğal gaz patlaması: 4 yaralı Avukat Orhan Kafatanoğlu'na hapis cezası Kayseri'de 2. kattan aşağı itilen kadın yaşam mücadelesini kaybetti TURKOVAC'ta işler yolunda; bin 100 gönüllüye uygulandı, yan etki görülmedi Kayseri’de İranlı uyuşturucu sanıklarına 12,5 yıl hapis Kayseri'de Tartıştığı eşini odaya kilitleyen kocaya 11 yıl hapis ve para cezası Kayseri'de Sigara istediği şahsı bıçaklayan sanığa 12 yıl 6 ay hapis cezası Kayseri’de Minibüsçü ilçe başkanına sopalı saldırı Kayseri'de 22 hırsızlık olayına karıştıkları belirlenen 2 kişi tutuklandı Kayseri'de Doğum sonrası koronavirüse yakalanan anne: Aşının önemini yatınca anladım Erciyes'in zirvesi beyaza büründü Kayseri'de Çiftçi Ömer Dede: "Bayrak sevgisini tarlaya nakşetmek istedim" Develi'de minibüs yoldan çıktı: 3 yaralı Kayseri İl Emniyet Müdürlüğünden uygulamalı trafik eğitimi Bilal Erdoğan, Kayseri’de Geleneksel Sporlar, Binicilik ve Okçuluk Tesisi’nin açılışına katıldı Uyuşturucu operasyonu! Tomarzalı Kıbrıs Gazisi Gülkan hayatını kaybetti
×