Hayırseverlerimiz Gurur Kaynağımız

Hayırseverlerimiz Gurur Kaynağımız
Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin en önemli değerlerinin başında hayırseverlerin geldiğini söyledi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi Fevzi Mercan-Mustafa Eraslan Çocuk Hastanesi’ne Hayırsever Büyüknalbant ailesi tarafından yapılan Acil servisin açılışına katıldı. Başkan Büyükkılıç, açılışta duygu dolu bir konuşma yaparak hayırseverlerin şehrin en önemli değerleri olduğunu belirtti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi Fevzi Mercan-Mustafa Eraslan Çocuk Hastanesi’ne Hayırsever Büyüknalbant ailesi tarafından yapılan Türkan-Mehmet Büyüknalbant acil servisinin açılışında Hayırsever Mehmet Büyüknalbant ile yan yana oturdu. Mehmet Büyüknalbant’ın kendisi için çok değerli olduğunu ifade eden Başkan Büyükkılıç, hayırseverlerin Kayseri için önemini vurgulayarak, “Hayırseverlerimiz, Kayseri’nin güzel insanları iyi ki varsınız. Hepinizin ellerinden öpüyorum. Gurur kaynağımızsınız. Büyüknalbant ailesi de hayırsever ailelerimizden birisi. Biz Mehmet Amcamızın elinde büyüdük. Beni dördüncü evladı olarak nitelendirdi. Mirasa da ortak olduğumu söyledi. Ben burada miras hakkımdan vazgeçiyorum ve Kansere Karşı Birlik Derneği (KANKA)’ya yardım etmelerini istiyorum” dedi.

Erciyes Üniversitesi’nin de Kayseri’nin gurur kaynağı olduğunu dile getiren Başkan Büyükkılıç, “Erciyes Üniversitesi Hastanesi uluslararası sağlık hizmetleri açısından da akredite bir kuruluşumuz. Sağlık turizminde amacımız daha etkili olmak. Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş. (USHAŞ) Genel Müdürü ile görüşmelerimde Kayseri’ye temsilciliğin açılmasını istedik. USHAŞ’ın temsilciliğini ya da bürosunu havaalanında açalım dediler. Türkiye kabına sığmıyor, Kayseri de bundan nasibini alıyor. Sağlık turizminin gelişmesi için gayret gösterirken sağlık kurumlarımıza güvenerek bu çalışmaları yapıyoruz. Hayırseverlerimize teşekkür ederken devletimizden de daha fazlasını hak ettiğimizi ifade etmek istiyorum. Bu manada Ankara’ya her gittiğimizde bir şeyler alarak geliyoruz. Bunu sürdürmeye devam edeceğiz. Ekim ayında Sayın Cumhurbaşkanımızdan Kayseri’nin hak ettiği müjdelerin geleceğine inanıyorum” diye konuştu. Başkan Memduh Büyükkılıç, sözlerinin sonunda Kayseri’deki birlik, beraberlik ve dayanışmanın bu şehrin bereketi olduğunu söyledi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri Valiliği Açıkladı:Kayseri’de Sokakta Maske Takmayana Ceza Yazılacak Sağlık Bakanı Koca:Yeni vaka sayısı binin altında seyretmeye devam ediyor Kayseri Valisi Günaydın’dan Koronavirüs Tedbirleri Açıklaması Kayseri'de zincirleme trafik kazası: 6 yaralı Düğünde 45 kişiye virüs bulaştıran 25 kişiye 85 bin lira para cezası Kazada kamyonet içerisinde sıkışan gencin imdadına sağlıkçı belediye başkanı yetişti Kronik rahatsızlığı olan 65 yaş üstü vatandaşlar Pazar günü sokağa çıkabilecek Kayseri'de Silahla yaralanan şahıs tedavi altına alındı Sağlık Bakanı Koca:Koronavirüste hayatını kaybeden sayısı 20'nin altına indi Kayseri'de 40 ev karantinaya alındı Kayseri'de 3 Mahallede 5 apartman karantinaya alındı Kayseri’de kalfanın testi pozitif çıktı tüm kuaförler testten geçti Kayseri Valiliği Cuma Namazı Kılınacak Olan Camilerin Listesini Yayınladı ! Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Çelik: Sonbaharda küçük pikler olabilir Türkiye'de son 24 saatte 926 kişi daha COVID-19'u atlattı Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü Kayseri Tabip Odası'nı yalanladı Kayseri'de Otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti İkinci dalga gelecek mi? Bakan Koca açıkladı Vaka sayıları açıklandı... İyileşen hasta sayısı 130 bini geçti Resmi okullardaki yüz yüze telafi eğitim takvimi açıklandı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nden özel spor salonlarına siperlik maske Kayseri'de Çocuk ve gençler yeniden sokağa çıktı Kayseri'de Çocuk yüzünden çıkan kavgada aileler birbirine girdi Kayseri'de dinlenme tesisleri içinde yer alan restoranlar 24 saat açık olacak Kayseri'de 3 ev karantinaya alındı
×