Reklamı Kapat

Günlük Covid-19 vaka sayısı açıklandı

Günlük Covid-19 vaka sayısı açıklandı
Türkiye'de son 24 saatte 344 bin 280 Kovid-19 testi yapıldı, 28 bin 370 kişinin testi pozitif çıktı, 196 kişi yaşamını yitirdi.

Sağlık Bakanlığı, Günlük Koronavirüs Tablosu''nu "covid19.saglik.gov.tr" adresinden paylaştı.

Buna göre son 24 saatte 344 bin 280 Kovid-19 testi yapıldı, 28 bin 370 kişinin testi pozitif çıktı, 196 kişi yaşamını yitirdi, iyileşenlerin sayısı ise 25 bin 772 oldu.

18 yaş üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 74,50, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 87,80 oldu.

Türkiye''de bugüne kadar uygulanan toplam aşı sayısı 112 milyon 360 bin 409''a yükseldi. Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında son 24 saatte 686 bin 99 doz aşı uygulandı.

En az iki doz aşı uygulananların oranının en yüksek olduğu 10 il, Kırklareli, Muğla, Ordu, Çanakkale, Amasya, Eskişehir, Edirne, Osmaniye, Balıkesir ve Burdur oldu.

En az iki doz aşı yapılanların oranının en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Muş, Mardin, Bitlis, Siirt, Bingöl, Ağrı ve Bayburt olarak sıralandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

"Aşıya rağmen vaka sayıları neden yüksek? Bugünkü sayıya bakalım: 28 bin 370. Kovid-19 sebebiyle hastaneye yatanların sayısı ise 1283. Henüz toplum bağışıklığı aşamasında değiliz. Aşının sonucunu hastalığın hafif geçirilmesinde görüyoruz. Vaka sayısı? Aşı artıyor ama tedbir azaldı."

PAYLAŞ
GÖNDER
PANDEMİDEN EN ÇOK KİMLER ETKİLENDİ? CEVAP KAYSERİ’DEN GELDİ Kayseri Şehir Hastanesi'ne Sevk Edildi Koronaya yakalanan 5 yaşındaki Emir bir haftadır Kayseri Şehir Hastanesi'nde tedavi görüyor APAR TOPAR HASTANEYE GÖTÜRÜLDÜ Vakalardaki Tehlikeli Artış Endişelendiriyor! Kayseri'de yoğun bakımda aşı çağrısı yapan Kovid-19 hastası imamın cenazesi defnedildi Kayseri En Çok Vaka Artışının Olduğu İlk 10 İl İçerisinde Günlük Covid-19 vaka sayısı açıklandı Bakan Koca vaka yoğunluğu en çok artan illeri açıkladı VAKA SAYILARI 30 BİNDEN AŞAĞI DÜŞMÜYOR Cırgalan’a Yeni Aile Sağlığı Merkezi Kayseri’de LPG tüpü patladı: 1 ölü, 2 yaralı Aşı için gelen vatandaşın aşısını Sağlık Müdürü Benli yaptı DOÇ. DR. AKSOY HASTANEMİZDE KORONAVİRÜSTEN YATAN GEBELERİMİZİN BİR DOZ AŞISI BİLE YOK Kayseri'de 2. kattan aşağı itilen kadın yaşam mücadelesini kaybetti TURKOVAC'ta işler yolunda; bin 100 gönüllüye uygulandı, yan etki görülmedi Kayseri’de Minibüsçü ilçe başkanına sopalı saldırı Kayseri'de Doğum sonrası koronavirüse yakalanan anne: Aşının önemini yatınca anladım Develi'de minibüs yoldan çıktı: 3 yaralı Kayseri'de Bina sakinleri kokudan rahatsız oldu, evde ceset bulundu Otomobil, üst geçidin beton ayağına çarptı; Berk öldü, 2 kişi yaralı En çok vaka artışı Kayseri’de oldu Hamilelere koronavirüs uyarısı! Son dönemde ölümleri arttı Kayseri’de Madde bağımlısı şahsın çatıdaki gezintisi faciayla bitti Kayseri'de İntihar girişiminde bulunan genç kızı polis ikna etti
×